Élelmiszer összetevőknél mit jelent az enzim? És a zsírsavak?
Például ha egy sajtot veszek, azon az összetevőknél rajta van hogy enzim, akkor az valószínűleg a renin-enzimet jelenti amit az állat gyomrából nyernek. Ugyanakkor ha veszek egy sós ropit, azon is rajta van összetevőknél az enzim. Honnan lehet tudni hogy egyes élelmiszerekben az "enzim" növényi vagy állati eredetű?
A másik kérdésem, a "zsírsavak mono- és trigliceridjei", amik például a margarinok tipikus összetevői, ezek a zsírsavak növényi vagy állati eredetűek?
Szerintem ha egy összetevőt utólag raknak az élelmiszerbe, akkor mindegy, hogy milyen eredetű, hiszen az csak egy kémiai anyag. Mint ahogy pl nem lehet megkülönböztetni, hogy a levegő oxigénjét egy növény bocsátotta-e ki, vagy egy állat. Az is csak oxigén-molekula.
A sajtban valószínűleg állati, hiszen a sajt tejből van. Ha nem utólag tesznek bele enzimet (pl valamilyen folyamat katalizálására), akkor az állati eredetű. Margarin az növényi zsírokat tartalmaz.
Enzimeket vagy mikroorganizmusokkal termeltetik (pl invertáz) vagy tojásból vonják ki (lizozim)
zsirsavak pedig állati eredetűek! ha nem akkor szokták jelezni hogy nővényi zsiradék!
Mellesleg
Smartguy86! tudsz olyan állatot ami oxigént bocsájt ki???
22:05 - Tudok! :) Az összes! Mert a légzőszervek sose 100%-ig veszik fel az oxigént, maximum ha bent tartja a levegőt az illető állat/ember. Nos?
Sarkított példa volt, de lényegében nem hibás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!