Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Folytatódhat az "evolúció" az...

Folytatódhat az "evolúció" az embernél is?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam kiskoromban azt anyámtól hogy nem baj ha kissé koszos dolgokkal játszok és beveszem a számba pl..mert legalább hozzászokik a bacikhoz a szervezetem. Ebből adódóan gondolkoztam el azon hogy a tudósok mondják hogy fertőznek a vizek meg a levegő..és a kérdés végülis az hogy az emberek tudnának -e alkalmazkodni ezekhez pl a széndioxid lenne a fontos oxigén helyett stb.
2011. aug. 3. 11:32
1 2
 1/12 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Az evolúció embernél is működik, de nem így! Nincs rá lehetőség, hogy kiugró változások történjenek. Ahhoz, hogy CO2-t tudjunk hasznosítani, konkrétan a teljes sejtbiológiánknak a feje tetejére kellene állnia. Erre csak a növények és pár baktérium képes, nekik egy külön sejtorganellumuk, illetve színanyagaik vannak hozzá, és persze ezzel összefüggésben ehhez alkalmazkodott az egész felépítésük. Valószínűbb, hogy szélsőséges körülmények között az emberek kihalnának, és azok a faj/fajok válnának dominánssá, amik pillanatnyilag képesek megtűrni az új körülményeket.


Amit anyukád mondott, az az immunrendszerrel kapcsolatos, és tulajdonképpen igaza van.

2011. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Az evolúció sosem állt meg, csak ma már szabályozzuk (például a hatodik ujj eltávolítása) az evolúció nem úgy megy, hogy mindenkinek lesz harmadik szeme, hanem úgy, hogy egyszer születik valaki, akinek van, és tudja használni, és mivel jobb vadász több vadat ejt, jobban él és több utódot nemz mint a többi fajtársa. Egy idő után pedig az utódok utódai mind háromszeműek lesznek.
2011. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Így van, az evolúció jelenleg is tart, csak hát az nagyon lassú folyamat, és sok a zsákutca is. Ma is születnek különleges emberek, viszont 99.99%-uk nem veszi hasznát és nem öröklődik olyan mértékben, hogy domináns legyen. Pl. van egy (több?) ember, akinek egy génhiba miatt a bőre nagyon könnyen nyúlik, mintha gumi lenne. Ez is lehet egy evolúciós kiugrási pont, csak hát szegény ennek semmi előnyét nem élvezi, azon kívül, hogy mutogatja. De a genetikai alapú betegségek is ilyen evolúciós lehetőségek, csak nagyon ritka, ami valódi előnyt ad, nem pedig hátrányt.
2011. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
témával kapcsolatban ajánlom az idiocracy c. filmet :)
2011. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
áhh köszönöm! :D engem érdekelne hogy mi lenne itt hogy ha elszabadulna a dolog mármint hogy nem korlátoznánk..és ha pl megnő a sugárzás ahhoz alkalmazkodna a bőr? :D
2011. aug. 3. 17:22
 6/12 anonim ***** válasza:
ha nagyon megnőne, akkor meghalnánk. Néhány alacsonyrendű életforma eltűrné, majd kezdődne előröl az evolúció.
2011. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az evolúció inkább a lassú változásokhoz való alkalmazkodást segíti. Ha hirtelen nőne meg valamilyen káros sugárzás, akkor esélytelen. Ha lassan, több tíz-százezer év alatt, akkor lehet, hogy a bőrünk alkalmazkodna sok-sok generáció alatt.
2011. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ozmium42 ***** válasza:
Nem így működik a dolog. Nem alkalmazkodás az evolúció. Arról szól, hogy ha pl. megnőne a sugárzás, azok az élőlények kerülnének túlsúlyba, amik képesek ellenállni, illetve egy fajon belül azok az egyedek, akik valami miatt jobban tűrik. De ez a tulajdonság eleve meg van, és nem a sugárzás hatására alkalmazkodik. Az összeférhetetlen egyedek megbetegszenek, elpusztulnak, lecsökken a számuk, a szelekciós előnyt élvező ellenálló fajok, egyedek elszaporodnak.
2011. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
@16:13, én is így értem az alkalmazkodást, csak így egyszerűbb volt leírni. :)
2011. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Embernél a jelenleg tettenérhető "evolúciót" szekuláris trendnek nevezik (és nincs egységes nézet, hogy ez tényleg evolúciós változás, vagy csak társadalmi okokból következő fenotipikus jelenség), de mivel az evolúció igen lassú folyamat, ezt is csak grafikonokból lehet kiolvasni. Pl. az emberek átlagmagassága - ha egy fejlett, nyugat-európai országot nézünk, lassan nő, azaz ötévente minden érettségiző diák magasságát megmérve a számok egyre nagyobbak. (Viszont azok, akik ezt nem tekinti evolúciós változásnak arra hivatkoznak, hogy pl. Norvégiában állítólag megállt a szekuláris trend, azaz a görbe telítésbe ment - de ott sem mindenki két méteres, tehát a géneknek ehhez semmi köze, csak a jobb életkörülmény segíti, hogy a génekben kódolt magasság kifejeződhessen, azaz mindenki olyan magas, amilyen magas csak lehet a génjei alapján. Szelekciós nyomás pedig vagy nem volt a magasságra, vagy nem tolta [még] el.)
2011. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!