Hallottatok a 2029-es aszteroidáról, hogy elvileg 99%, hogy ez már befog csapódni?
Esetleg te járj még biológiaórára. Nem a becsapódásra gondoltam, hanem az azzal járó következményekre. Pár idézet a Wikipédiáról:
"A dinoszauruszok ... körülbelül 65,5 millió éve (a kréta-tercier kihalási esemény során) pusztultak ki."
"Számos állat- és növénycsoport tűnt el egy geológiai szemszögből rövid időszak alatt, ami a világ különböző részein található üledékes kőzetekben rendszerint egy vékony vonalként jelenik meg, amit K-T határnak neveznek."
"Az egyik forgatókönyv három fő okot is megjelöl: az égitest becsapódást, a vulkanikus tevékenységet és a tenger visszahúzódását. Eszerint a szárazföldi és tengeri közösségek számára megpróbáltatást jelentett az élőhelyeik megváltozása, illetve elvesztése."
"A kihalási esemény időtartama viták tárgya, mivel egyes elméletek szerint a pusztulásnak aránylag rövid idő (néhány év vagy néhány ezer év) alatt kellett végbe mennie, míg más elképzelések szerint hosszabb ideig tartott."
Esetleg te is utána nézhetnél ezeknek még mielőtt mások felett ítélkeznél ilyen témakörökben.
Az úgynevezett "földközeli" aszteroidák tényleg a bolygó közelében húznak el. Mondjuk a "közelében" fogalomkörébe tartozik a Föld-Hold távolság, mivel a csillagászoknak a "messze" valahol a Naprendszer határán jóval kívül van... tehát a közel nem 100 méter, vagy 2 kilométer.
Annak ha nagyon nagy pontossággal ki tudnák számítani, hogy 2029-ben pontosan hol lesz bármilyen aszteroida , na annak nagyon örülnének a csillagászok. A hibahatár ilyen időtartamot figyelembe véve óriási. Bele kellene még számítani az esetleges aszteroida-aszteroida ütközéseket, az esetleges napkitörések hatását, meg még ki tudja mi a péket ....emmeg magaslabda jeleneg.
Szal nyugodtan kösd le a pénzed a bankban 2030-ig :-D , a világvégét pedig az intelligens moszatok fogják okozni különbenis ... :-D
üdv
Kárókatona
Na akkor itt van egy földrajz szakos hallgató válasza, tömören, röviden:
Az Apophis sosem fog becsapódni a Földbe. Pályája csak földsúroló, annak az esélye, hogy becsapódik gyakorlatilag 0%.
Hogy a 0%-ot is mínusz irányba vigyék, így létezik már a Föld megvédésére egy üstökös elhárító rendszer, ezt nem tudom, hogy alkalmazzák-e majd, ennyire nem vok otthon a dologban.
Szétrobbantani vétek lenne. A kisebb darabok is okozhatnak súlyos katasztrófákat és nem biztos, hogy maradéktalanul elégnének.
A 65 millió évvel ez előtt becsapódott meteor, elméletek szerint 10km-es átmérőjű volt. Kipusztította a dinoszauruszokat. Azonban erre nem sok bizonyíték van. Egyesek szerint egy már szubdukálódott lemez szegélyére esett, mások szerint pedig az Antarktisz jégtakarója alatt van a krátere, még mások szerint pedig Egy Dekkáni trappokat alkotó vulkánkitörés globális hatása volt a kihalás okozója. Az irridium-többlet a legutolsóra ad magyarázatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!