Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valaki más is, aki így véli?

Valaki234 kérdése:

Van valaki más is, aki így véli?

Figyelt kérdés

Szerintem azzal, hogy visszamennénk az időben, nem tudnánk változtatni semmit, feltéve hogy nem tesszük lehetetlenné az időutazást egy tettünkkel. Már elég régen gondolkodom ezen, és arra jutottam, hogy:

- ezt máshogyan egyszerűen nem tudom elképzelni

- egy kitűzött célt nem lehet végrehajtani


Lehet hogy hülyeség amit írok, úgyhogy nem kell csak azért választ írni, hogy tudjam, hogy "Ez baromság."


2011. máj. 19. 18:49
1 2
 11/14 anonim válasza:

Szerintem van benne ráció. Ha azt vesszük, hogy a múlt befolyásolja az életünket, tehát a jelenünket, akkor egy időutazással semmi nem változna, hiszen a jövőben, ami most a jelen ép az időutazás során elkövetett tettek következményeit éljük meg. Nem mondanám, hogy folyton változtatunk az eseményeken, lehet, csak tesszük, amit tennünk kell, és közben úgy gondoljuk, hogy megváltoztattunk valamit. De hogyan változtathatnánk meg valamit, ami meg sem történt? Remélem érthető a gondolatmenetem.

18/L

2011. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor tegyük fel, hogy lehetséges az időutazás, mondjuk egy féreglyukon keresztül.


1.) És nézzük a mai idők tudósai között kedvelt paradoxont:

1. Az őrült tudós létrehoz egy féreglyukat.

2. Összerak egy pisztolyt.

3. Átlő vele a féreglyukon, és saját magát öli meg vele.

Tehát: A tudós halott, de saját maga ölte meg, egy másik időpontból. Akkor most él vagy halott?


2.) A másik probléma maga az utazás módja a féreglyukkal. Az energia a jelenből átáramolna a múltban majd az időn keresztül vissza a jelenbe. Hallottál már a visszacsatolásról? Ugyanez történne itt is, és ez összezúzná a féreglyukat.


15/L

2011. máj. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

:D az elsőre:

Szerintem a tudós egyszerre él és halott, mert:

- mivel lelőtte magát, ezért meghalt a múltban

- de emiatt nem lőtte le magát, így él

- de mivel él, így lelőtte magát...

és ezt így lehetne folytatni a végtelenségig

2011. dec. 2. 22:50
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezzel pedig áttértél Schrödinger macskájára. :)
2011. dec. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!