Mi közvetíti a mágneses teret?
Huhh. Végre egy komoly szövetséges. Éljen a vaskalapos tudomány, akinek nem tetszik, kössön generátort az egely-kerekekre.
Kérdést feltevőnek: jópár évig mindenkinek megfelelt, ha a mágneses mezőre csak egyszerűen úgy gondolt, mint a mágneses mezőre. Nem feszegették, hogy mi. Van nagysága, iránya, energiája, és nem anyag. Mágneses mező, és kész. Hagyb ennyiben, mondjuk egy évig, akkor ess neki a szakirodalomnak, és majd tovább jutsz.
A vikipédiát ne vedd szent írásnak !!! Cenzúrázzák !
Letörlik azokat a bejegyzéseket amik igazak és egyes társaságokra rossz fényt vet. Pl 1962 atomrobbantást 300km magasságban ,no meg a következményeit...Az ózon kilyukasztását és ksérleteket...
Visszatérve a témához.
Az a szerencse ,hogy mindenki másképp gondolkodik és másképp látja a világot.Mást tapasztal. Igen a XXI.században vagyunk és olyan tudósok akiknek a munkája a tudomány pl. a gravitációt nem tudják mi az de mérni tudják.
Akkor mit is mérnek?
Feribaro jól gondolkodik. Igen a világot nagyon sokan csak nagyító alatt látják és a nagyítóval a hegyet sohasem.
Ha rájöttök ,hogy mi az anyag ,hogyan jön létre,hogyan bomlik,alakul át... Kiszámoljátok ,hogy mekkora az éter sűrűsége.Akkor megismerhetitek a világegyetem működését.
Ja ,hogy a képletet miért nem írom le ? Mert Nóbel -díjat nem osztogatnak egyszerű polgárokkan.Nem érdemli meg a világ,nem érett meg rá.Nem becsül semmit és senkit.
Ezzel kapcsolatosan egy régi idézet jut eszembe(lehet nem pontos de a lényeg itt van)
"...A gyerek mikor tanul a fát fának ,a követ kőnek, a vizet víznek ,a tüzet tűznek látja.
Amikor felnő és tudós lesz a fát nem fának ,a követ nem kőnek, a vizet nem víznek ,a tüzet nem tűznek látja.
És mikor öregebb lesz és bölcs akkor a fát fának ,a követ kőnek, a vizet víznek ,a tüzet tűznek látja ismét."
Szóval a tudomány nagyon sok dologra nem tud válaszokat adni. Mert rossz szemszögből közeliti a dolgokat.
Ez olyan mint a zenélés valaki tanulja és tud játszani, valaki kottát sem tud olvasni és nagyon szépen játszik.
OK. Építs működő erőművet, amit az éter hajt. Én azokban bízok, akik letettek valamit az asztalra. Olyan nagy, böhöm, acél dolgokat, sok lóerővel (TRAKTOR). Ha akár egy rotációs kapát is el tudnál hajtani az étereddel, meggondolnám, mert az aztán biztos olcsóbb mint a gázolaj.
Vagy legyél szépen mérések nélkül. Ja ugye azt sem hiszed el, hogy a Föld gömbölyű? Ugyan már, azért mert pár hülye kimérte?
Kedves válaszoló. A wikipédiát szerintem senki nem veszi szentírásnak, hiszen akár én is írhatom, ill. te is ami megjegyzem azért nagyobb baj lenne azt hiszem :D
"pl. a gravitációt nem tudják mi az de mérni tudják.
Akkor mit is mérnek? "
Már elnézést, de ez tudományfilozófia, bár ahhoz elég gyenge de inkább oda tartozik. A fizika nem arról szól hogy magyarázol, felállítasz egy modell, majd igazolod. Nem kell azon filózni mi is az az anyag, meg kell állapítani a tulajdonságait, ha tovább lehet bontani, akkor a rész alkotók tulajdonságait is vizsgálni kell, alkotsz egy modellt, ami jósol további eseményeket amit aztán kimérsz. Ez nem tudományfilozófia, erről szól a száraz fizika. Azt meg hagyd a bölcsészekre, hogy mi is az az anyag, tér idő. Ezen ők gondolkodjanak ne mi.
"Ha rájöttök ,hogy mi az anyag ,hogyan jön létre,hogyan bomlik,alakul át... Kiszámoljátok ,hogy mekkora az éter sűrűsége.Akkor megismerhetitek a világegyetem működését."
Nos mint mondtam az anyag mibenlétére való ráébredés a bölcsészek dolga(meg a megvilágosodni vágyóké), ugyanúgy ahogy olyan állítások vizsgálata is, hogy nem létezik semmi csak az amit én észlelek, szóval Afrika sincs csak akkor ha odamegyek megnézni. Ez kb ezen kategória.
A második fele már tényleg fizika, és pont ez az amit már igen jól tudnak is modellezni, erre való a részecskefizika. Hogy ennek mi köze az éterhez? Fingom sincs. De még az éter kitalálóinak sincs azt hiszem. Az előző ürge még a térről állította, hogy átalakítható anyaggá, te meg már az étert alakítod anyaggá? Húú és még sűrüsége is van. Persze rugalmassági modulosa is van.
Gondolom tisztában vagy vele,3 kísérlet is cáfolja az éter létezését(melyeket már jó párszor el is végeztek) arról nem is beszélve, hogy definiálsz egy közeget, ami a tér minden pontját kitölti, igen nagy a rugalmassági modulusa, ebből következően hihetetlen tömör, mégis minden vajként szeli eme hipotetikus közeget, ha létezne, még a fotelből sem tudnál felkelni olyan tömör tér venne körül. Nem véletlen, hogy már felvetése idején is a legtöbb fizikus azon gondolkodott vajon hogyan lenne lehetséges ez.
Ugyanakkor, szavaidból azt veszem ki fiókodban ott pihen a mindenség végső egyenlete/egyenletei, csak nem akarod megosztani szegény buta halandókkal. Ha ez így megy tovább, felemelkedsz, mint Daniel a csillagkapuban.
"Ja ,hogy a képletet miért nem írom le ? Mert Nóbel -díjat nem osztogatnak egyszerű polgárokkan.Nem érdemli meg a világ,nem érett meg rá.Nem becsül semmit és senkit. "
Ezek szerint tényleg megfejtetted minden világnak mozgató rugóját. légy oly kegyes mi urunk, közölj legalább morzsát ama hatalmas tudásnak melyre szert tettél. (szarkazmus, ha valaki nem ismerné) Átnézted mit írtál? Mert ezek szerint te hatalmasabb gondolkodó vagy mint a földön eddig létező összes tudós ember.
Az önbizalom az egy dolog, de ez már mániás egoizmus.
Ami persze tudatlansággal, és félretájékozottsággal társul.
Az hogy esténként lefekvés után a világ nagy dolgain gondolkodsz, nem tesz tudóssá ember, maximum okoskodó tudatlanná, ami a legrosszabb párosítás.
Baleys
ÉS igen én nagyítóval nézem a világot.
Elég régi kérdés, tudom.
De ha még esetleg nem lenne meg a válasz kedves kérdező akkor linkelek két kiváló videót ami a mágnesességet megmagyarázza.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!