Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi közvetíti a mágneses teret?

Mi közvetíti a mágneses teret?

Figyelt kérdés
heló. ha a gravitációért egy részecske lehet felelős (graviton), akkor a mágneses mező esetében miért nem tételezünk fel hasonló részecskét? Mi egyáltalán a mágneses tér?
2011. ápr. 9. 19:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
képzeld, még légüres térben is terjed, pedig abban még anyag sincs...
2011. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
és mi az a "valami" ami a légüres térben terjed?
2011. ápr. 9. 20:30
 3/27 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy szerintem te sem tudod a választ.... vagy nem érted, hogy mit kérdezek.


a linkből ezt másoltam ki:

"A mágnesesség az elektromágneses kölcsönhatás egyik megjelenési formája." --- ez alapján a mágnesességet is fotonok közvetítik???

2011. ápr. 9. 20:53
 5/27 anonim ***** válasza:
Bizony.
2011. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Sőt, ez az, ami a minta. Amit mérünk, és működik. Ennek alapján kezdtek el gondolkodni, hogy ha az elektromágneses kölcsönhatást részecske közvetíti, akkor milyen jó, (és egységesebb) lenne a másik 3 kölcsönhatáshoz is egy-egy közvetítő részecskét találni.
2011. ápr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

mi bizony?? valahogy ma nagyon szűkszavúak vagytok.. :)


azt a fotont csak viccnek szántam..

2011. ápr. 9. 21:24
 8/27 A kérdező kommentje:
gyerekek ne mondjátok nekem, hogy egy vacak mágnes körül elektromágneses hullámok vannak.... ezt nem veszem be..
2011. ápr. 9. 21:29
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

Röviden tömören :az ÉTER. Egyenlőre érd be ennyivel. Nem a kémiai éter.

Hogy hogyan ?

Nos azt itt az interneten soha nem fogod megtalálni.

A gravitont meg felejtsd el ez paraszt vakítás!

2011. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Távozz, sátán!

Étert száműztük Michelson-Morley kísérlet óta.

Ajánlott olvasmány:

[link]

Bár angol.

Röviden, tömören, úgy, ahogy már semmit nem lehet vele kezdeni: Jól le lehet írni az elektromágneses kölcsönhatást úgy, hogy a töltött részecskék fotonokkal labdáznak. Az erős kölcsönhatást pedig úgy, hogy a nukleonok mezonokkal, a szín kölcsönhatásnál pedig a kvarkok glounokkal dobálóznak.

Makroszkopikusan természetesen ez téged nem fog érdekelni, az eddig használt képletek maradnak.


Nem tudom, hogy az elektromágneses hullámok kifejezést mennyire tudatosan használtad (csak azé' mer' jó hangzok, vagy mert észrevetted hogy a foton eddig az elektromágneses sugárzások kvantumjaként létezett számodra), de ezeket a részecskéket "virtuális részecskékként" emlegetik:

[link]

Szóval, kb. mindent meg tudunk magyarázni azzal, hogy ott van, de olyan rövid ideig létezik, hogy "direktben" nem nagyon tudjuk megfigyelni.


Sajna nagyon mélyen nem tudok belemenni a témába, mert nem értek hozzá.


Viszont a könnyen érthető elméletektől óvakodni kell, mert általában hamisak.

2011. ápr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!