Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Instant jegem miért nem jó?

Instant jegem miért nem jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom lassan már 3 órája elkészíteni az instant jeget de egyszer sem sikerült. :(

Megnézné valaki az itteni elkészítési menetemet, és ha van valami baki benne, akkor javasolna ahelyett valamit. Nagyon fontos lenne, köszönöm előre is!


1. lépés: 20%-os ecetem van és háztartási szódabikarbónám. 5-6%-os ecetet készítek (x dl ecet és 2x dl víz). Ebbe az ecetes oldatba belerakok x evőkanál szódabikarbónát, majd várom még teljesen eláll a buborékolódás.


2. lépés: Mivel türelmetlen vagyok felrakom főni a gázra az oldatot és várom mikor lesz a tetején ilyen víz nélküli nátrium-acetát.

Itt nálam mindig úgy volt, hogy amikor már nagyon kevés van az edénybe akkor ott kezd el kikristályosodni. 1szer volt csak olyan, hogy volt a tetején ilyen víz nélküli nátrium-acetát, azt leszűrtem be a hűtőbe és utána ki majd megérintettem és semmi. :(


Szóval valaki nem tudna nekem egy teljes receptet leírni, mert itt a gyk-n nem találtam olyat ahol mennyiségek is vannak, a szertar.hu-n ott meg nem jön össze az amit akar.


Még egyszer köszönöm előre is a választ!!!


2011. ápr. 9. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mólsúlyt számolni? Minek hígitottad az ecetet? Nincs vízmentes mosószódátok? Az jobb a szódabikarbonánál.Az nem megoldás hogy beledobok a híg ecetbe egy kanállal. 1kg ecetben 200g CH3COOH van, marhaság hígitani!Mérleg nélkül nem lehet kémiai reakciót játszani.Annyi anyagot kell használni hogy legyen érdemi mennyiség.
2011. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm már sikerült! ;)
2011. ápr. 9. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!