Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért fagy meg az instant jég?

Miért fagy meg az instant jég?

Figyelt kérdés
Sok helyen láttam már instant jég készítést és én is csináltam már. Azonban az nem világos, hogyha rakunk a híg nátrium acetátba szilárdat akkor miért kritályosodik ki olyan gyorsan?
2011. febr. 21. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszer nem fagy meg! Mivel túltelített oldat azért kristályosodik gyorsan ki.És a belekerült szilárd anyag iniciálja a kristályosodást.
2011. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a fagyásnak meg a forrásnak is gócokra van szüksége (apró szennyeződés vagy szabálytalanság a kristályrácsban) amin elkezdődhet a reakció. túlhevítéskor/hűtéskor a rendszer mozgástalan és nem alakulnak ki gócok. Amikor hozzáadsz bármit megkezdődik a folyamat és mivel a fagyáspont alatt van hirtelen az egész megvagy. (hasonló dolgot lehet elérni mikróval de az hirtelen forrás és veszélyes :D)
2011. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár az első válaszolónak: Az olvadással ellentétes irányú folyamat a kristályosodás (fagyás, dermedés), amely tiszta anyagok esetén elvileg azonos hőmérsékleten következik be mint az olvadás.
2011. febr. 21. 20:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a túlhűtés jelensége. Néhány folyadék túlhűthető, azaz a fagyáspontja alatt is folyadék marad. Ehhez nagyon lassan és nyugalomban kell lehűteni. A desztillált víz is túlhűthető -12 C fokig. A túlhűtött folyadékot megütve, beledobva valamit, megindul a gyors kristályosodás miközben az anyag a tényleges fagyási hőmérsékletre melegszik fel. Igen érdekes kísérlet.
2011. febr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!