Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Távcsővel meg lehet figyelni...

Távcsővel meg lehet figyelni fekete lyukat?

Figyelt kérdés
Most vettem egy csodaszép tükrös távcsövet és szeretnék látni fekete lyukat. Úgy hallottam azok nem is feketék, mert egy csomó minden van a közelükben. Mire kell figyelni, mi van a környezetükben.
2011. ápr. 6. 02:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mégegyszer.


Egyetlen ismert feketelyuk látszólagos mérete sem éri el a Földön, Űrben, stb helyen lévő egyetlen csillagászati műszer felbontóképességét sem. És ez nyilván igaz a régebbi műszerekre is.

Az emlegetett Cygnus X1 objektum egy szupernova maradvány:


[link]


Távolsága kb. 6000 fényév, és ebből a távolságból igencsak fényes jelenség volt. Viszont feketelyukként egészen biztosan nem tudták az őseink észlelni. Egy feketelyuk elméletileg ugyan okozhat elsötétülést, de ha így volna, vagy lett volna valaha, annak már enyhén szólva is végzetes következménye lett volna a Naprendszerre. Kétféle feketelyuk létezik az elméleteink szerint a kisebbek a párszáz, maximum párezer naptömmegűek, melyeknek az átmérője nem éri el egy csillagét sem. Illetve vannak a szuper masszív feketelyukak akár néhány milliárd naptömeggel. Ezeknek a mérete valóban néhány fénynap is lehet, de ezek nem szaladgálnak csak úgy az űrben. Ezek jobbára a galaxisok középpontjaiban vagy annak közelében találhatóak, így a legközelebbi is 27000 fényév körüli távolságban van. Hidd el nem él, élt olyan ember, aki láthatott volna feketelyukat. Egyetlen esélyünk volna rá, amit valaki helyesen említett is; a mikrogravitációs jelenség. Ezt azonban nem csak feketelyuk idézheti elő, és valószínűleg nem túl gyakori jelenség. Ráadásul csak pillanatokig tart, és itt sem az objektum látszódna közvetlenül, csak a hatása. Ilyen jellegű kutatások viszont folynak jelenleg...


maci

2011. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

azt honnan tudjátok már, hogy régen milyen volt a távcsövek felbontóképessége ? Hiszen már 67 millió vagy még régebbi az emberiség ! Számtalan fejlettebb civilizáció volt itt rajtunk előtt és még túl is szárnyaltak minket amikre bizonyíték is vanb mint pl Atlantisz vagy Lemúria, akik viszont kiírtották egymást.


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__1688..


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__1693..


Marduk madár is a fekete lyuk jelképe volt az őskori feljegyzésekben, mint minden evő fekete madár, pont mint a fekete lyuk :D.

2011. ápr. 11. 23:56
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen valószínűtlen hogy az őseink -legyenek bármilyen fejlettek- képesek lettek volna olyan távcsövet szerkeszteni, ami képes lett volna a maiakat felülmúlni. Ha komolyan azt gondolod hogy megtették, akkor ne is haragudj meg érte, de teljesen értelmetlennek találom hogy győzködni próbáljalak...


Csak úgy halkan kérdezem, tisztában vagy azzal, hogy egy átlagos csillag látszó átmérője kisebb mint egy hidrogénatom 20cm távolságból nézve?


Tudod Egy ilyen apró szögátmérőjű objektum megfigyelése már nem a technikai hiányosságaink miatt kérdéses. Ennek többek között légköroptikai korlátai vannak, szóval teljességgel kizárt, hogy a Földön valaha is volt olyan távcső amivel látni lehetett volna egy feketelyukat, tetszik vagy sem.


maci

2011. ápr. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Maci megnézted amit a kérdező linkelt?


HA ránézel egyből látszik, felesleges pazarolni itt a szót.

Atlantisz; 67 millió éves emberiség; Mardul, megjegyzem Wiki nem említ semmilyen fekete-lyukat Mardul címszó alatt.


A kérdező teljesen más állásponton van mint mi, és azt hiszem nem is lenne meggyőzhető arról, hogy a forrásai nem nevezhetők épp hitelesnek.(Nem bántásnak szánom, de ufo témakor nem véletlen van az ezotériában :D )


Baleys

2011. ápr. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Látjátok, most így én sem találtam meg a neten, amit régen könyvekben olvastam. Egy ősi feljegyzésben volt, mely szerint. Marduk sárkány fekete madara minden arra járót bekebelez a sötét feneketlen mélységébe és kerülni kell az égen azt a helyet. És az a hely pont a Cygnus x-1-es. Namost akkor ez azt jelenti, hogy már észlelték régen, bár most így utánagondolva, lehet hogy nem is látták, hanem egy utazás során pórúl jártak az expedíció túlélői és a hátramaradottak mondták el nekik. :( Akkor valóban nem látni távcsővel a fekete lyukat.
2011. ápr. 13. 00:29
 16/18 anonim ***** válasza:
2012. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Tom Benko ***** válasza:
100%

Fekete lyukat látni nem fogsz még a jelenlegi legjobb felbontású műszerekkel sem, nemhogy egy amatőr távcsővel, a földi légkör mélyéről.

A többi, amit össze sikerült hablatyolnod, egyszerűen mese. A legősibb emberszerű maradványok ~5My idősek, a legősibb ismert civilizáció kb. 5000 éves. A 67My ember egyszerű hazugság. A sumer vallásos szövegek értelmezései pedig tág teret adnak a fantáziálásnak, ugyanis sem a kultúrát nem ismerjük, sem a népet. Jószerével az írott szöveget le tudjuk fordítani - de kb. az "elektromos csellentyűcske" szintjén, azaz az egyes jelek, jelsorok szavakká fordíthatóak, de a szócsoportok jelentését a legritkább esetben ismerjük (gondolj a hungarizmusokra). A szavak kiejtését pedig végképp nem ismerjük. Nos, emiatt aztán egyes szerzők, megfelelően csúsztatva és hazudva éktelen marhaságokat tudnak összekotyvasztani. Ilyen ez a "marduk fekete madara" is.

Viszont nézegessed bátran a csillagokat, szép dolog az. Sőt, olvass hozzá a csillagászatról, fizikáról sokat, gyönyörű világ tárul majd fel előtted, szebb, mint ezek az "ősi tudás" baromságok, ráadásul még igazak is.

2012. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Maci csak türelmes, és az utolsó hozzászólásából kiderült, hogy ő is rájött erre Baley. :)
2012. szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!