Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Látni e az amarikai zászlót,...

Látni e az amarikai zászlót, a holdon, a földről, távcsővel?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan optikai eszköz a Földön ami képes lenne olyan felbontásban észlelni a Holdat.
2011. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

És mielőtt még megkérdezed, a HST sem tudja az ehhez szükséges felbontást.


maci

2011. szept. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem, mert ellopták.
2011. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Ahhoz, hogy ott zászló legyen, először oda kell menni.
2011. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Állítólag, bizonyítéknak hagytak fent egy tükröt , amire , ha lézerrel "rálőnek" , visszaveri a sugarakat a Földre.
2011. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

elvileg lehet, gyakorlatilag nem.


arról van szó, hogy egy távcső felbontása, azaz annak a tárgynak a mérete, ami még elkülöníthető a segítségével, erősen függ az optikától. itt most nem arról van szó, hogy milyen érzékelőt raksz a másik végére, hanem arról, hogy az elején lévő lencse mérete megszabja, hogy mekkora lehet a maximális felbontása. minél nagyobb a lencse annál nagyobb a lehetséges felbontás.


ahhoz, hogy a zászlót lásd, azaz legalább a csíkokat el tudd különíteni, majd 7 km-es lencse kellene.

2011. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
én úgy tudom, hogy a zászló pont a másik oldalon van, ami a Földről nem látható. Nem?
2011. szept. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

"én úgy tudom, hogy a zászló pont a másik oldalon van, ami a Földről nem látható. Nem?"


minden oldalát látjuk a holdnak, csak az egyik felét sosem látjuk, úgy, hogy a nap is megvilágítsa. ezt nevezik sötét oldalnak. (újholdkor fordul az az oldal teljesen felénk)


ha a "sötét" oldalon lenne a zászló, akkor vagy tök sötétben szálltak volna le, vagy nem lehetett volna élőben közvetíteni.

2011. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden "emberes" Holdraszállás a Hold innenső, Földről látható oldalán volt.
2011. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"minden oldalát látjuk a holdnak, csak az egyik felét sosem látjuk, úgy, hogy a nap is megvilágítsa. ezt nevezik sötét oldalnak. (újholdkor fordul az az oldal teljesen felénk)"


Ez nekem kissé zavaros. Maradjunk abban, hogy a Hold kötött keringésű, tehát a tengelykörüli forgásideje megegyezik a keringési idejével, így ugyanazt az oldalát fordítja felénk. Igazából valamivel többet láthatunk belőle, mint a felét, 59% felületét észlelhetjük a Földről. Ennek oka a pályájának ellipszis alakja, valamint a Hold precessziója, de ebbe ne menjünk bele.

2011. szept. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!