Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a deriváltja? Exp (4es...

Mi a deriváltja? Exp (4es alapú log (arcsin (cos (x) ) ) )?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Összetett függvény deriváltja: külső függvény deriváltja az eredeti helyen, szorozva a belső függvény deriváltjával. Ha a belső függvény is összetett, lásd előző pont.
2011. márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, de nem egy számitógép vagyok:) Tudom az elvet, csak kiváncsi vagyok, hogy néz ez ki gyakorlatban. Ki tudnád fejteni?
2011. márc. 8. 15:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem érdekel annyira, és fejből nem tudom a valamilyen alapú logaritmus deriváltját. Te feladatod, nézd ki. Ha tudod az elvet, akkor meg kéne tudnod csinálni. Deriválni egy óvodást is meg lehet tanítani.
2011. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy óvodást nem, de egy középiskolást már igen.
2011. márc. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi... tudok deriválni, csak pl nem tudom, hogy az exp itt mit jelent. Azt tudom, hogy exponenciális függvény, de az az e ad x függvény, vagy valami más?
2011. márc. 9. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Exp. azt jelenti, hogy 10-nek hatványa. Pl. Exp2=100; Exp3=1000; Exp4=10000;

Egy kis segítség. Kell ugye tetszőleges alapú logaritmusnak a deriváltja. Legyen: a alapu logaritmus b:=log(a)b; Ekkor átírjuk e alapúra:


(d/db)log(a)b=(d/db)(lnb/lna)=(1/lna)*(d/db)*lnb=1/(b*lna)


Vagy ha ugy tetszik: log(a)e/(b)

2011. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

exp speciel pont az exponenciális, azaz az e alapú hatványt jelöli.

Az eredmény pedig: d/dx cosx * d/d(cosx)arcsin(cosx) * ... Wolphram alpha segít.

A logaritmust érdemes természetesbe transzformálni, a koszinuszt szinuszba, úgy könnyebb.

2011. márc. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!