Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematikusok! Mi ennek a...

Matematikusok! Mi ennek a függvénynek a deriváltja? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

ezt a függvényt kéne x szerint deriválni:


[link]


a deriváltat 0-val egyenlővé tenni, majd az egészet kifejezni x-re...


kíváncsi vagyok, hogy valaki rájön-e majd egyébként, hogy ez mégis mi a rossebnek a függvénye... ;)


2011. okt. 22. 20:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

közben a deriválást sikerült megoldanom, tehát már csak a deriváltját kéne egyenlővé tenni 0-val és kifejezni x-re...

[link]

2011. okt. 22. 21:26
 2/11 anonim ***** válasza:

hát elvileg így:


solve(diff(((2*v^2*cos(x)^2*c/g)+(tangent(x)*v^2*cos(x)^2/g)^2)^(1/2)+(TANGENT(x)*v^2*cos(x)^2/g),x) = 0,x)


csak time out :D


elég favágós munka lenne megcsinálni kézzel.

2011. okt. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és akkor ez most mit jelent? ezt most mire vegyem? ezt most hol lehet megoldani? mert a wolfram alfa nem tudja ezt kezelni...
2011. okt. 23. 00:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Már tegnap is nézegettem ezt a függvényt. A wolframalpha még annyit meg tud csinálni, hogy egyenlővé teszi 0-val, viszont csak a sebességet fejezi ki:


[link]


Majd ha lesz időm, akkor ránézek még.

2011. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ja, látom, csak a v-re fejezi ki, de az sajna nekem nem jó, mert az egy konstans ebben a képletben, valójában vˇ0, csak nem írtam oda az alsó indexbe a 0-át, mert azt nem hiszem, hogy tudná kezelni a wolfram alpha...
2011. okt. 23. 19:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó linken látható képletből nem gond kifejezni x-t.


Az eredmény

ctg(x) = √(K² + 1)

ahol

K² = 2*c*g/v²


DeeDee

**********

2011. okt. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hú, respect haver, azért ezt szerintem nem volt annyira egyszerű kifejezni! honnan vágod ennyire a matekot? amúgy csak kíváncsiságból kérdezem, valaki levágta már, hogy ez mégis miféle képlet? xD
2011. okt. 27. 16:31
 8/11 A kérdező kommentje:
és amúgy ha szabad kérdeznem, miért K^2-tel jelölted a (2*c*g/v^2) kifejezést?
2011. okt. 27. 16:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha ismered a szögfüggvények közti összefüggéseket, nem nehéz a megoldás.

Minden olyan mennyiséget, ami nem x függvénye, állandónak tekintettem, és K-val jelöltem. Ha érdekel, leírom a teljes levezetést is, abból világos lesz a K létrejötte is.


DeeDee

*******

2011. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

hát köszi, azt megköszönném, ha leírnád, érdekel...

te amúgy matematikus vagy?

2011. okt. 28. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!