Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha szeretném kipróbálni a...

Ha szeretném kipróbálni a héliumos beszédet (lufiból beslukkolni), akkor mire kell odafigyelni? Van valami veszélye?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 10:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam :D

[link]

2009. febr. 9. 22:19
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a 15 perces. Természetesen mp akart lenni csak elqrtam nem kicsit nagyon. :)
2009. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A belinkelt videóból is kiderül, hogy néhány másodpercig ártalmatlan a dolog, de az is jól látszik, hogy a hélium után Adam (vagy Steve, keverem a kettőt pedig szoktam nézni a műsoraikat) jól "kiszellőzteti" a tüdejét!
2009. febr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm vegyésznek tanul, és a sulijukban szoktak ilyen palackokkal játszani. Nem lesz tőle bajod, de mint írták ésszel csináld!!!
2009. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Kénhexafluoridról annyit, hogy az nehezebb a levegőnél, ezért fejre kell állni (vagy valahogy hogy lefelé kell fordulni) utána, különben sokáig megül a tüdőben. A hélium, mivel könnyebb, hamar kiszellőzik. Azért írom, akik esetleg ki akarnád próbálni ezt a kénhexafluoridos mókát is, és tudsz is szerezni olyan cuccot. (Nem tudom, hogy kapható-e.)
2009. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

a tiszta héliumtól (ami a lufiban is van) max szédülni lehet, ha sokáig benttartod, mivel a héliumt tudtommal nem hasznosítja a tüdő, így oxigénhiány alakul ki, de am semmi extra hatása nincs.

megjegyzem a szédülés is scak kb 15 perc 'móka' után volt (olyan sokáig elég egy nagyob lufi... persze nem egyszerre, hanem apránként.)

2009. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!