Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék jobban odafigyel...

Hogyan tudnék jobban odafigyelni a tanulásra itthon és az órákon?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Otthon egyedül bemész a szobádba, leülsz az íróasztalod mellé és X órán át figyelmesen olvasod a könyvet, tanulsz. Közben nem kapcsolod be a tévét, rádiót, nem kezdesz el telefonálni, nem internetezel stb., egyszóval nem ütöd el az időt pótcselekvésekkel.

Az iskolában nem levelezel a padtársaddal, nem bonyolódsz hosszú beszélgetésekbe vele, helyette próbálod követni a tanárod szavait, a kérdéseire válaszolni, emellett lejegyzeteled az elhangzottakat az otthoni tanuláshoz és a házi feladathoz.

2009. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Zárkózz el a külvilágtól és csak a könyvre koncentrálj :D Olvasd el az anyagot egy az egybe legalább 2x és utána emeld ki a lényeget és azt tanuld (magyarul a rizsa nem kell).
2009. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó, ez a lányoknak megy amit leírtatok, de pont ez volt a kérdés, ha ez NEM megy, akkor hogyan?
2009. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Másképp sehogy. Egyetem alatt sem lesz világmegváltó tanulási módszer, vagy tudod az anyagot egyik napról a másikra, vagy nem.
2009. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Heh én fiú vagyok és ez megy nekem! Csak hogy is mondjam... a hülyék nem képesek erre.
2009. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor én hülye vagyok -.-"
2009. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát akkor lehet, hogy tényleg az vagy... ezt máshogy nem lehet!
2009. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
64%
szerintem meg az a hülye, aki olyat tanul, ami nem érdekli, a gimnáziumokban a tanultak 80%-át soha nem fogod felhasználni az életben, a maradék 20% felét pedig elfelejted... Ha jó jegyet akarsz, akkor puskázz és csak azokra a tandárgyakra tanujl, ami tényleg érdekel, vagy amiből érettségizni fogsz.
2009. szept. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Uccsó nagy + - lenne, ha nem lennének szarul megfogalmazva az arányok. A magyar középiskolai közoktatásban elég hangsúlyos a természettudmányok aránya, több mint 20%, és annak a 60-70%-a hasznos tudás. De amúgy tényleg, egyetemen pedig méginkább igaz: ha valamiről látod, hogy fölöslegesen tanulnád meg, ne tedd, puskázd ki ha lehet.
2009. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én az elsőnek adnék egy 5 öst. Csak így lehet.

Jól elsiklottatok amúgy a tárgytól...nah, ez az amit ne tégy, kedves kérdező:) és akkor már jó úton haladsz. Sok sikert!

2009. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!