Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha szeretném kipróbálni a...

Ha szeretném kipróbálni a héliumos beszédet (lufiból beslukkolni), akkor mire kell odafigyelni? Van valami veszélye?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 10:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi veszélye nincs, a mélytengeri búvárok is használják oxigénnel (heliox) vagy oxigénnel és nitrogénnel elegyítve (trimix). Nagy lesz a derülés, hidd el. :)
2009. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egyszer azt hallottam, hogy nem szabad túl sokat egyszerre belélegezni, mert összeeshet az ember, úgy értem egy pillanatra elveszítheti az eszméletét... emiatt kérdem többnyire.
2009. febr. 9. 11:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt beszívod a héliumot próbáld(mérd) meg, hogy meddig tudod könnyedén visszatartani a lélegzetedet! Ennél több ideig ne tartsd a tüdődben a héliumot!
2009. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Én csináltam már párszor, és sztem nincs semmi veszélye, mi héliumos lufiból szívtuk tüdőre és a hatása kb. 10-15 percig tartott ha jól emlékszem addig vékony lett a hangunk.
2009. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
94%
én mikor héliumot szívtam,majdnem elájultam illetve rosszul lettem.de nekem általában tüdővel van bajom ugyhogy
2009. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Annyi, hogy a tüdő úgy működik, hogy ha magas lesz benne a CO2-koncentráció, akkor megindul a kilégzés-belégzés reflex. Így működik a lélegeztetés is, nem ám attól okos az, hogy oxigént fújsz bele a szájába: hanem CO2-t, ami ingerli.

Namost itt a tüdő be van csapva, mert tele is van, és CO2 sincs, ami légzésre ingerelje. Ergó nem érzel légszomjat, ellenben 1 perc múlva elvágódsz. :)

2009. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor veszélyes, ha kevés lesz az oxigén a tüdüdben. Vagy mértékkel kell szívni - vagy oxigénes héliumot kell alkalmazni. Nem tudom, azt így lehet-e kapni?
2009. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a lufiban milyen van, mégse lehet megkérdezni, a lufiárustól ,h bocs, de oxigénes hélium van benne?


Egyébként állítólag megesett, h hidrogént tettek a lufiba, mesélték ,h megpróbálták meggyújtani is sikerült jó nagyot szólt. A hidrogén és a hélium is jó a lufiba, mert könnyebbek a levegőnél ezért is száll fel, de a hélium nem gyúlékony a hidrogén meg nagyon.

2009. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ésszel kell csinálni és akkor nincs gond. Egy komolyabbat szipózól a lufiból és énekelsz valamit, a többiek meg röhögnek. Ha elájulsz, az az erőltetett légzéstől van. Akinek egyébként is vannak ilyen problémái, az inkább ne próbálja.
2009. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség... mármint, hogy 15 percig jó. Én mostanság próbáltam, kb. 5, max 15 másodpercig jó. És semmi veszélye nincs. Vagyis, ha legalább 2 lufit beszívol pici hányinger és fejfájás,... a barátnőmnél ez volt
2009. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!