Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elmagyarázná nekem valaki a...

Elmagyarázná nekem valaki a ralativitás elméletet? Nagyon egyszerűen, mert a 4 éves fiamat érdekli, de be kell valljam fizikából sosem voltam jó, és amit az interneten találtam abból egy szót sem értek. :S

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2011. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hű, szívesem megismerném a fiad, mert nagyon jópofi lehet egy nagyon okos 4 éves. Én a fénysebességgel kezdeném, hogy az ugye nem relatív, de minden más az és ebből már sok mindn kijön, de mivel így fejből nem sok biztosat tudok, így inkább nem írok róla többet, nehogy félrevezesselek, de tényleg grt egy ilyen gyerekhez. Légyszi úgy neveljétek, hogy érdeklődő maradjon és akkor talán igen okos ember lehet majd belőle egy kis tehetséggel! Sok sikert!
2011. jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igyekszem úgy nevelni , hogy sok minden érdekelje. Ennek persze az a hátulütője, hogy gyakran kérdez olyat, amire sajnos nem tudok rögtön válaszolni. De akkor együtt leülünk a gép elé és megkeressük. :) ez is egy tanulási forma. Amúgy nagyon céltudatos gyermek, már most tudja, hogy Ő ha felnőtt lesz a BKV vezérigazgatója szeretne lenni...:))
2011. jan. 27. 17:55
 4/16 anonim ***** válasza:
Szép perspektíva, de a mai viszonyok szerint ahhoz nem műveltté, hanem korupttá kell nevelni. :(
2011. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 tetris ***** válasza:
Na végre! Legalább történne már valami jó is a BKV-val!
2011. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
A 4 éves fiadnak úgy sem fogod tudni elmagyarázni, és igazából értelme sincs.
2011. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Dettó mint az utolsó.


A relativitás elmélet legegyszerűbb "megértéséhez" is alapszintű fizikai ismeretek szükségesek.


Amíg a gyereknek nem tudod megmagyarázni mi az a tér, mi az az idő, mi az a sebesség, mi az a fénysebesség, mi az a gravitációs erő addig kár ezt erőltetni.

Ezt meg szerintem egy 4 éves gyerek nem tudja felfogni akár milyen érdeklődő vagy zseniális. Vagy ha igen akkor többet ártasz vele, mint használsz, mert képzeld mi lenne ha az oviban azzal keresne fel egyik nap az óvónéni, hogy a gyerek nem hajlandó megmondani, hogy mennyi az idő mert arról hablatyol, hogy a sebességtől és a gravitációs erőtől függ...

2011. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem tudom elmagyarázni. De megérdemli, hogy legalább megpróbálom. Nem mondhaton neki, hogy térjünk vissza a dologra pár év múlva, mert akkor nem nekem fogja feltenni a kérdéseit.
2011. jan. 27. 19:40
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

Már eleve ott probléma van, hogy feltette a kérdést.

Gyerek!

Hagyd gyereknek lenni...

2011. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a gyerek maradjon hülye, meg ne érdekelje és ne magyarázzuk el nekik a dolgokat. Igen is ki kell használni, hogy most érdekli, mert lehet, később nem érdekelné és nem lenne könnyen tanítható. Ha az oviban azzal jön, hogy relativitáselmélet, akkor nagyon aranyos és legalább néhány óvónőt is felhomályosít, ha érti miről beszél. Egyáltalán nem rossz és nem árthatunk vele, nyugodtan mesélj neki a hiperboláról, vagy bármi olyanról ami érdekli egy kicsit, mert ez a jövője kulcsa! Mellesleg az oviban nem kérdezik a gyereket, hogy mennyi az idő!

Ne hallgass azokra, akik csak azt nem akarják, hogy a fiad/lányod okosabb legyen 10 évesen mint ők!


A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:25 -voltam.

2011. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!