Mi fogott meg a kémiában? Miért szeretted meg?
A komplexivitás. Az, hogy egyszerre kell érteni és tudni beszélni "a makorszkópikus és a mikroszkópikus világ" nyelvén is.
A kísérletek, a megértés és a felfedezés lehetősége, öröme.
Hmm... érdekes kérdés. Hetedikes koromban, október környékén feltette a tanárnő a kérdést, hogy ha indul szakkör, ki venne részt rajta? Feltettem a kezem, mert amiket addig órán csináltunk, azok mentek. Egyszerű százalékszámítás volt az egész (tömegszázalék, stb.). Szorgalmasan jártam szakkörre, és elindultam a Hevesy versenyen is. Mire észbe kaptam, megnyertem az országos döntőt is.
Nem tudom, hogy szerettem meg, valahogy ösztönösen szerettem, és volt benne sikerélményem is. Persze szeretem a kísérleteket, és minél látványosabb, annál jobb. Nyilván az is közrejátszhat a dologban, hogy nagyon jó tanárom volt, és én pedig nagyon reálos beállítottságú vagyok.
Mindig érdeklődtem a tudományok iránt, mint a fizika, kémia, elektronika, informatika. A kémiát a középiskolai kémiatanárom szerettette meg velem igazán, de már előtte is imádtam kísérletezni, amatőr labort is berendeztem otthon. Végül választani kellett egy szakmát, amit egész életemben űzni szeretnék, és nem a kémia lett az, később pedig már nem volt időm újra jobban belemélyedni.
Mitől szerettem meg már a kezdetektől? Számomra kiskoromban nagyon misztikus világ volt ez, a kémcsövekkel és lombikokkal, különböző vegyszerekkel. Órákig bámultam a felszerelés katalógust, keresgélve, hogy milyen eszközöket szeretnék a saját laboromba.
Tehát szerintem a kémiát vagy imádja valaki, vagy nem. Nem ismerek senkit, aki később szerette meg.
Én a számolás részét szerettem. Szinte minden példát meg tudtam oldani és büszke voltam rá. Persze megdolgoztam érte, heti 20-30 példát oldottam meg. Először még nehéz volt, de aztán ráéreztem a logikára és egyszerűen megoldottam a példákat. Sajnos a tanulós rész nem mentek, a szervetlen kémiát nagyon nem szerettem, mert lexikális az egész. A szerves kémiában voltak logikus részek, azt szerettem.
Hogy neked mi adhat ihletet: példamegoldás, ha neked megy a legjobban az sztályban, vagy ha büszke lehetsz arra, hogy mindig tudod egy kísérlet során, hogy mit látunk, és miért történik úgy.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Igazából én szeretem a fizikát, a biológiát, a matekot, szóval az összes természettudományos tantárgyat, kivéve persze a kémiát...
Nekem sajnos világéletemben rossz tanáraim voltak, lehet, hogy ez is közrejátszik. Illetve remélem... :)
Én bízok benne, hogy meg tudom szereti, biztos van benne valami érdekes dolog, úgy mint az összes többi természettudományos tárgyban. Csak segítsetek rávilágítani ezekre a dolgokra! :)
Kémiát megszeretni? Azt a büdös, bonyolult, érthetetlen vacakot? Egy rémálom az egész. Agyon vagy komplikálva, nehogy már egy is nő megértse. Na és azok a számítások!
Egyszer feltett a tanár egy kérdést nekem, hogy mi a különbség a hidrogén, meg a nitrogén között. Néztem mint a moziban. Hát azt tudom, hogy a levegőben van hidrogén, meg a vízben is. De hogy mi a fene a nitrogén? Jó, már tudom, hogy az a szárazjég. De mi az? Nem fém, nem ásvány. Hanem..?
Á, túl bonyolult, túl összetett, túl fárasztó. Nem nekem való.
szőke nő
Azért kérdezte a tanár, mert nyilván fel volt adva, hogy x oldalt olvassatok át, tanuljatok meg. A kémia nem olyan, mint egy verselemzés, hogy lehet többféleképpen értelmezni, hanem le kell ülni, és elolvasni az anyagot.
Aki tehát a fáradságot sem veszi, és még szövegértési problémái is vannak, az mindig küzdeni fog a kémiával, de úgy általában az összes tantárggyal is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!