Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne, ha a galaxisunk...

Mi lenne, ha a galaxisunk közepén lévő szupernehéz feketelyuk gravitációs hatása hirtelen megszűnne?

Figyelt kérdés
Mi lenne a naprendszerrel,és a Földdel?Eltűnne az élet?vagy nem?
2011. jan. 20. 23:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Továbbá helytálóbbnak tartom azoknak a tudósoknak a véleményét akik ezzel foglalkoznak, már bocs, mint a tiédet."


Ez azért nem kicsi öngól volt, mert ez PONT azoknak a bizonyos tudósoknak a véleménye, nem az enyém! :)

2011. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Salx Narval ***** válasza:
Lehet, hogy az index nem mindig hiteles , de ebben az esetben igen, azért ezt tettem be, mert a NAZA oldalán angol szöveggel van.Ha tudtok angolul, ott olvashattok róla, ill videó is van.Ami azt illeti, még ebből is lehet gond, valamikor a távoli jövőben.
2011. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Salx Narval ***** válasza:
Bocsánat NASA.:D
2011. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Na azért ez nem vitafórum!!Mindenkinek lehet választ!Ha valaki nem ír a valóságnak megfelelőt,ne "hülyézzétek" le!Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!És csak baráti hangnemben várok választ mindenkitől!:)
2011. jan. 22. 17:58
 15/17 anonim válasza:

hitomi_chan válasza:


Hát... én végigolvastam a korábbi válaszokat, és nem kicsit leptek meg; egy valaki már a saját gondolatába zavarodik bele, mert a másik manipulálja, az szemétség és baromság XD De mindegy, az engem nem érdekel :D Hiába ír valamelyik xy személy bizonyított tényt xd


A kérdésre válaszolva:

Nem olvastam ezzel kapcsolatosan semmit egy könyvben sem, még a neten sem. De hadd vázoljam fel a véleményemet ^^

A Tejútrendszer közepén egy bitang nagy fekete lyuk van, ami az egész galaxist a mostani pályáján tartja. Na már most, ha ennek a fekete lyuknak a grav. hatása hirtelen megszűnne, az szerintem csupán abból állna, hogy a galaxis csillagai kitérnének pályájukról, csillagütközések és egyéb katasztrofális események mennének végbe. Na persze a Földön ezt csak több évezredekkel később érzékelnénk, tekintve, hogy a legközelebbi csillag sem itt van egy-két fényévre (Proxima Centauri; 4,3 fényév)!


Ha valakinek valami belekötni valója van a véleményembe, azt csak nyugodtan írja meg itt, de meggyőző érvekkel álljon elő, hogy miért nem ért velem egyet! Az érvben kérnék tudományosan bizonyított tényeket is^^

2011. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném,ha bárki is leszólná a másik véleményét...A kérdésre kell válaszolni,és kész!
2011. febr. 19. 19:57
 17/17 anonim ***** válasza:

A központi feketelyuk megszűnése a következőket eredményezné:


Az események először semmit nem sejtetnek, hiszen a csillagok jelenlegi mozgása meglehetősen rendezett(nek tűnik) általában kör vetületű keringési, hullám-szerű mozgás. A központi nagy gravitáció megszűnésének pillanatában a közel körpályavetületű mozgások körvetület jellege érintőirányú közel egyenletes vetületű mozgássá alakulnak, majd engedelmeskedve a gravitációnak megállnak, és lassan a mozgásuk megfordulva a kezdeti tágulás mindenképp összehúzódásba megy át (kevés olyan csillag van, lehet, aminek a sebessége eléri a galaxis elhagyásához szükséges szökési sebességet, bár ez a szám jelentősen megnő a későbbiekben valószínűleg...), no és innen válnak érdekessé a dolgok...


A csillagok szépen elkezdenek csomópontokat kialakítva egymás felé közeledni, majd egymással ütközni (főleg a volt központi dudor környékén, ugyanis itt eredetileg jóval nagyobb volt a csillagok átlagsűrűsége). Ezen ütközések biztosan létrehoznak egy vagy több szupernovát, és bizonyos idő után szinte biztosan létrejön egy új, bár jóval kisebb tömegű feketelyuk Ezen feketelyukak létrejöttének helyzete a valószínűséget tekintve valahol a központi dudorban a volt központi feketelyuk közelében a legvalószínűbb. Előbb-utóbb a csillagok egy jelentős hányada a központ felé elvándor, és ott további csillagütközések után újabb és újabb szupernovákat, és kisebb tömegű feketelyukakat is akár létrehozva kialakul egy kicsi, új irreguláris galaxis A központban viszonylag sok csillagütközés, és új feketelyuk képződése várható. Ezek az objektumok a szupernovákkal együtt szinte üresre "fújják" ki a csillagközi teret, és lassan, ütközéseik révén létrehoznak egy új központi feketelyukat. A korábban a külső peremeken lévő csillagok igen elnyúlt ellipszis vetületű pályán fognak keringeni, és persze lesznek olyanok is, amik kikerülnek az intergalaktikus térbe, megkezdve évtízmilliárdokig tartó magányos utazásukat.


Összességében ez a képzeletbeli esemény nagyon hasonló lenne két galaxis ütközésekor tapasztalható folyamatok sorának. Az eltérés, hogy a két galaxis összeolvadásakor a két központi feketelyuk egyesül egy nagyobbá, míg itt újonann kialakult több, de kisebb tömegű feketelyuk fogja kialakítani az új, de az eredeti feketelyuknál azért kisebb központi feketelyukat. Illetőleg az új galaxis mérete kisebb marad, és sokkal több korábbi csillag kerülne az intergalaktikus tér feneketlen messzeségeibe.

2012. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!