Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy mikor...

Miért van az, hogy mikor alszom és azt álmodom, hogy zuhanok, és mikor földet érek, akkor meg BÁÁÁMM, összerándul az egész testem és felébredek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 04:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sokaknak van ilyen zuhanós álma - azt mondják, hogy ez a születésélmény, amikor a kisbaba lebeg - "repül" a méhben, majd hirtelen kijön, "kizuhan" a külvilágra
2009. jan. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 yuda ***** válasza:
100%

Az első hozzászóló magyarázata,meg a többi álomfejtés is eléggé elvont,nem bizonyíthatóak az okok---szinte mindenkinek vannak ugyanolyan álmai,egyik ez a zuhanásos,másik,mikor üldöz egy állat neked meg ólomsúlyúak a lábaid,vagy egy szebb: mikor repülsz...stb.

-nagy tudományos magyarázatuk nincs,a lényeg,hogy legtöbbször az utolsó pillanatig álmodsz és csak a veszély legvégén ébredsz fel.

2009. jan. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A 'zuhanós' álmok általában levegőhiány vagy alacsony vérnyomás miatt vannak. Nem horkolsz véletlenül? Ez elég veszélyes lehet, figyelj oda!
2009. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hozzászólónál a pont! :) Alvás közbeni vérnyomásingadozás az ok. Kevés mozgás, horkolás, apnoé (amikor kimarad kicsit a légvétel) éhség vagy túlevés- bármelyik kiválthatja, de még az is, ha szorongva alszol el, vagy keményebb napjaid vannak.:)
2009. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Az utolsó válaszoló már sokat tud. :-)))

Tényleg van egy olyan betegség, amit úgy hívnak, alvási apnoe. Ennek egyik jellegzetes formája a kóros horkolás és a levegővétel kimaradása.

A levegővétel kimaradása lehet pár pillanat, de lehet akár több perc is.

Mielőtt bárki is felhördül, közlöm, én súlyos obstruktív alvási apnoeban szenvedek.

Alvásklinikán már többször voltam PSG vizsgálaton.

Az én rögzített adataim szerint képes vagyok akár 4,5 percig is nem lélegezni. Ezek csak a nagy kimaradások.

Volt olyan időszak, amikor a műszeres adatok alapjáőn kiszámítottuk, hogy én 60 percből cirka 15 percet lélegeztem összesen.


A szervezetnek szükséges az alvás, hiszen vannak olyan anyagok, amelyek a teljes nyugalomban termelődnek, illetve akkor "töltődnek fel az aksik" is.

Az apnoes beteg gyakran ébred fel, illetőleg nehezen vagy egyáltalán nem éri el a mélyalvás szintjét, ezért a szervezet működése felborul. A szervezet egységének megbomlása beláthatatlan következményekkel jár.


Ennek okai? Sok van. Ma már akár 100 okot is fel tudnak sorolni. Csak személyre szóló vizsgálattal lehet megállapítani, hogy mi okoz problémát.


Bővebben taláható anyag az Interneten.

2009. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nekem olyan szokott lenni, hogy megyek valahova, vagy futok, egyszercsak megbotlok, vagy elesek, és akkor rándulok össze. Zuhanással kapcsolatban, nekem olyanszokott lenni, hogy zuhanok, és amikor leérkezek a szakadék, vagy valami aljára, pont abban a pillanatban leesek az ágyról. :D (Remélem segítettem)
2010. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok, persze amikor elesek, az álmomban van. ;)
2010. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. fél éve van rendszeresen. Többször összerándulok, de nekem az egész testem, hasam, gyomrom, arra ébredek, hogy hanyattfekvésből szinte felülök, akkorát rándul mindenem. Nagyon zavaró, és félek, hogy nem lesz jó vége. Lehet ezt valamivel gyógyítani?

42/F

2011. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Haaat, a fent leirtak alapjan en surgosen orvoshoz fordulnek...
2011. márc. 10. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Körzeti orvos -> Madarász u. alváslabor.

Nem halogatni! Ha ilyen súlyos, az már agykárosodást okozhat!

2011. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!