Arpi1969 kérdése:
A Gravitációról mit lehet tudni ?
Figyelt kérdés
#newton 1633 #eistein 1933 #darwin: véletlenül létrejön és kész
dec. 25. 01:03
12/22 anonim válasza:
És hogyan kerül ide Darwin. Nekem innen kezdve a kérdés Ezós benyomást kellt.
13/22 Mojjo válasza:
@12: A kérdező egy gagyi troll. Lsd ezt a kérdést és a 12-13 választ:
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..
14/22 anonim válasza:
Az azonban senkit ne zavarjon, hogy fortyogó magmában miként kell lyukat fúrni, ha mégis, miért fog az úgy maradni.
15/22 Mojjo válasza:
@14: Ugyan, ezek lényegtelen apróságok. (Viccet félretéve: gondolatkísérlet a neve annak, amit olvashattál.)
16/22 A kérdező kommentje:
nekem az teccik a legjobban hogy a gravitáció hivatalosan a leggyengébb kölcsönhatás, de érdekes módon ez tartja össze a világot, bár hiányzik hozzá a tömeg. ezért feltételezik a fekete lyukakat amit szintén nem találnak. közben meg magyar tudósok is gravitációs hullámot detektálnak amit a fekete lyukak keltettek. (?) az iskolákban persze a tanár mindent tud és mindent helyesen tud, szóval fel sem merül a kérdés hogy a fizikatanár vagy a biológiatanár vagy a történelemtanár szamárságokat beszél mert az egész tananyag szamárság lehet ha nincs (vagy helytelen) a kiindulópontja.
dec. 26. 19:25
17/22 anonim válasza:
És vajon a valóságban elő nem forduló gondolattal érdemes kísérletezni?
A gondolatkísérlet hasznos, ha a megfigyelés roppant nehéz, például annyira költséges, hogy nincs finanszírozó. De ezt hipotézisgyártásra használjuk.
18/22 anonim válasza:
"iskolákban persze a tanár mindent tud és mindent helyesen tud" és azért, hogy a tanulók megértsék, sokszor egyszerűsítbve magyaráz. Ld. pl. a gravitáció Newton féle elmélete, és nem az általános relativitás elmélet serint tanítja 7. osztályban mert egy szót sem értene belőle a tanuló. De ugyanez a Bohr féle atom model. Azon a szinten teljesen jól használható, átlátható érthető. És a hétköznapi jelenségek teljesen jól magyarázhatóak mindkettővel. Aztán aki tovább tanul majd valamikor egyetemen tanul pontosabb modellt. De akinek nincs erre szüksége ő is megérti az alap összefüggéseket.
19/22 Mojjo válasza:
@17: Érdemes, szoktak is. Ha egy fizikai jelenséget lecsupaszítva szeretnénk vizsgálni, minden egyéb tényezőt kizárva. Elég gyakori módszer.
20/22 Mojjo válasza:
@16: Köszönjük, úgyis rég olvashattunk olyan hozzászólást itt, amelynek minden mondata full hülyeség, és köze nincs a valósághoz. Nyilván utánanézni a dolgoknak nem fogsz, megértened pláne esélytelen, szóval számodra mindegy is az egész. Épp ezért inkább értelme lenne olyasmivel foglalkoznom, ami még megy is. Nem tudom, festés, zene, gyöngyfűzés, séta erdőkben? Tudod, foglald el magad, ahelyett, hogy hülyeségekkel fárasztasz másokat, nem vagy már öt éves.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!