Ha létezik egy Univerzum, amelynek semmi köze a mienkhez, akkor hogy helyes arról beszélni?
#2
És ha él ott egy nyomorult ember, azt sajnálni kell vagy nem? Ahogy a régmúlt idők nyomorultjait se sajnáljuk, úgy őket se kell?
#2
"Ahogy a régmúlt idők nyomorultjait se sajnáljuk"
Miért nem sajnáljuk?
Elméletileg bizonyíthatatlan lehetőségként helyes arról beszélni.
🤔😕😟
Amúgy ez a kérdés csak egy felesleges trollkodás!
Jelenlegi tudásunk szerint a párhuzamos univerzumok létezése BIZONYÍTHATATLAN (és ez nem technológiai limitáció eredménye, hanem elméleti lehetőség sincs rá - innen a név, hogy PÁRHUZAMOS, azaz a miénkkel sehogyansem érintkező).
Tehát lehet, hogy van, lehet, hogy nincs, de praktikus értelemben felesleges róla beszélni, mert sosem fog kiderülni.
Ergo: lehet, hogy van a párhuzamos univerzumban szenvedő ember, de lehet, hogy nincs.
Ebből az következik, hogy pontosan ugyanannyi értelme van az ő potenciális szenvedéseit sajnálni, mint egy teljesen a fantáziánkban elképzelt lény szenvedéseit sajnálni. Praktikai értelemben véve a kettő ekvivalens. Nincs különbség.
Innentől kezdve a saját morális érzékünkre van bízva a kérdés. Emberi tulajdonságunk az, hogy elképzeld dolgokkal is képesek vagyunk azonosulni és sajnálni őket (pl. amikor sajnálod a kis jedi padawanokat a filmben, mert Anakin lekaszabolta őket).
Nincs is ezzel gond, csak érdemes a helyén kezelni.
Ahogy a lekaszabolt padawannak, vagy a mesében szüleit vesztett Vuknak sem lesz lehetősége megköszönni a sajnálatodat (bár ha jól esik, elképzelheted azt), úgy a párhuzamos univerzum hajótöröttjének sem lesz lehetősége megköszönni, hogy együttérzel vele. A dolog egyoldalú lesz, és fizikai korlátok miatt az is marad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!