Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Románok magas arányban,...

A Románok magas arányban, azaz 40%-ban nem európai génkészlettel rendelkeznek. Akkor miért nevezik a magyarokat ázsiai mongoloid népnek?

Figyelt kérdés

[link]


Itt vannaka modern autoszomális genetikai keveredések adatai. Ilyen ázsiai gének a közel-keleti valamint a Kaukázus népeinek génkészlete.



nov. 16. 17:16
 91/145 A kérdező kommentje:

"Egyértelmű, hogy maga az ötlet a botaji kultúrából származik, "


Egy tökéletes analógia:


Az elektromotort 1927-ben Jedlik Ányos alkotta meg, de nem publikálta szaksajtóban, így SEMMILYEN hatással nem volt a villanymotorok elterjedésére, nélküle is elterjedtek volna, ahogyan a nyugat-európai és Amerikai 1-2 évvel későbbi feltalálók révén valóban el is terjedtek a világban.


Tehát Jedlik a legkorábbi elektromotorok megalkotójának semmi befolyása nem volt a haladásra és az e-motorok technikai fejlődésére.

nov. 22. 16:47
 92/145 A kérdező kommentje:

"És ha ezek történetesen indoeurópaiak, mi bizonyítja, hogy a beazonosíthatatlan kimmer nyelvből származnak?"


Ere mondtam, hogy amíg nem lesz a korszakból származó magnófelvétel CD vagy MP3, addig te végig tagadni fogod.


Hiszen áltudományos könyveken nőttél fel.

nov. 22. 16:57
 93/145 A kérdező kommentje:
Az áltörténelem közös jellemzője az a mögöttes feltételezés, hogy a tudósoknak titkos szándékuk van a tézis előterjesztőjének elhallgatása érdekében – ezt a feltételezést általában bonyolult összeesküvés-elméletek támasztják alá. Az áltörténeti művek gyakran kizárólag megbízhatatlan forrásokra – köztük mítoszokra és legendákra, amelyeket gyakran szó szerinti történelmi igazságként kezelnek – hivatkoznak, hogy alátámasszák a hirdetett tézist, miközben tetszés szerint figyelmen kívül hagyják téziseiknek ellentmondó érvényes kortárs forrásokat. Néha az áltörténeti művek a történelmi relativizmus álláspontjára helyezkednek, és azt állítják, hogy valójában nem létezik olyan, hogy történelmi igazság, és hogy bármelyik hipotézis pont ugyanolyan jó, mint bármelyik másik. Ha éppen érdekeik úgy kívánják, akkor áltörténeti művek összemossák a puszta lehetőség fennállását a valósággal, automatikusan feltételezve, hogy ha talán valami csupán megtörténhetett, akkor az tényszerűen meg is történt. Ha bármiféle kételyek merülnének fel állításaik hitelességével kapcsolatban, gyakran folyamodnak a bizonyítás terhének áthárításához, ami önmagában alapvető logikai érvelési hiba.
nov. 22. 16:57
 94/145 A kérdező kommentje:

Robert Todd Carroll kidolgozott egy kritériumlistát az áltörténelmi művek azonosítására.


Az áltörténelem olyan állítólagos történelem, amelynek jellemzői:[3][4]


A forráskritika teljes hiánya: mítoszokat, legendákat, mondákat és hasonló régi irodalmi műveket szó szerinti megkérdőjelezhetetlen igazságként kezeli. Nem kritikus és nem szkeptikus az ókori/középkori történészek/írók olvasatában, állításaikat tényként kezeli, de mindig figyelmen kívül hagyja a régi szerzők állításaival teljesen ellentétes tapasztalati vagy logikai bizonyítékokat.

a műnek küldetése van, nem pedig elfogulatlan kutatáson alapul, és inkább valamilyen kortárs ideológiai, politikai vagy vallási programot igyekszik támogatni, mintsem az igazságot kideríteni a múltról.

Relativizálni próbál, gyakran tagadja, hogy létezik olyan, hogy történelmi igazság, és ragaszkodik ahhoz a szélsőségesen szkeptikus felfogáshoz, hogy csak az nevezhető "igaznak", ami teljesen biztos, és semmi sem teljesen biztos, tehát semmi sem teljesen igaz.

Gyakran állítja, hogy a történelem nem más, mint mítoszteremtés, és hogy a különböző történeteket nem olyan bevett hagyományos tudományos mércék alapján kell összehasonlítani, mint a pontosság, empirikus valószínűség, logikai következetesség, relevancia, teljesség, igazmondás vagy becsületesség, hanem erkölcsi vagy politikai alapon kell mérni.

Mazsolázik: azaz szelektíven használja az régi dokumentumokat, kedvezően idézi vagy fordítja le azokat, amelyek illeszkednek a mondandójához, és figyelmen kívül hagyja vagy félreértelmezi azokat a korabeli dokumentumokat, amelyek nem illeszkednek állításaihoz, vagy teljesen ellenmondanak a terjeszteni kívánt nézeteinek.

Úgy véli, hogy ha valami akár még meg is történhetett (nincs kizárva megtörténte), akkor azt igaznak kell tekintenünk, különösen ha az megfelel az álláspontjának.

Gyakran állítja, hogy összeesküvés van az állításai elhallgatására, rasszizmus, ateizmus vagy etnocentrizmus miatt, illetve a politikai vagy vallási nézeteivel szembeni ellenállás miatt.


Nicholas Goodrick-Clarke a "kriptohistória" kifejezést részesíti előnyben. Két szükséges elemet azonosít: "az elsődleges források teljes ismeretlenségét" és a "pontatlanságok és vad állítások" ismétlését.[5][6]

nov. 22. 16:58
 95/145 A kérdező kommentje:

Az áltörténelem további közös jellemzői a következők:


Különböző független események önkényes összekapcsolása, hogy - a teoretikus véleménye szerint - egy mintát alkothassanak. Ezt azután következő lépésben jellemzően már a megalkotott mintázatot egy összeesküvés-elméletté fejlesztik, amely egy rejtett ügynököt tételez fel, aki felelős a "gonosz" események minta szerinti kialakulásáért és fenntartásáért. Például a The Holy Blood and the Holy Grail (A szent vér és a Szent Grál) című áltörténelmi mű összekapcsolja a templomos lovagokat, a középkori Grál-regényeket, a Meroving frank dinasztiát és Nicolas Poussin festőművészt, hogy megpróbálja azonosítani Jézus egyenes ági leszármazottait.

Olyan valószínűtlen események következményeinek feltevése, amelyek akár "meg is történhettek" volna, ezáltal hallgatólagosan feltételezve, hogy automatikusan azok meg is történtek.

Szenzációhajhászás vagy sokkoló stílus (amit a televíziós reklámokban vagy újságok reklámjaiban megszokhattunk)

Mazsolázgatás, vagy "ügyvédies történelem", olyan bizonyítékok kiválasztása, amelyek segítik a képviselt "történelmi" álláspontot, és olyan bizonyítékok elhallgatása, amelyek árthatnának az álláspont hitelességének.[7]

nov. 22. 16:58
 96/145 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, attól még, hogy irkálsz itt a saját (ál)történelmi felfogásodról a tények tények maradnak.


“Egy tökéletes analógia:


Az elektromotort 1927-ben Jedlik Ányos alkotta meg, de nem publikálta szaksajtóban, így SEMMILYEN hatással nem volt a villanymotorok elterjedésére, nélküle is elterjedtek volna, ahogyan a nyugat-európai és Amerikai 1-2 évvel későbbi feltalálók révén valóban el is terjedtek a világban.

Tehát Jedlik a legkorábbi elektromotorok megalkotójának semmi befolyása nem volt a haladásra és az e-motorok technikai fejlődésére.“


Ennek semmi köze a témánkhoz. Abban a korban nem létezett szabadalmi hivatal és nem egy személy háziasította a lovakat, hanem egy egész kultúra. Gyakorlatilag kizárt dolog, hogy a botaji kultúra ne hatott volna a vele szomszédos, későbbi lovasnomád kultúrákra akik elterjesztették ezt az invenciót.

Vagy te komolyan azt gondolod, hogy az egymással szomszédos kultúrák nem kereskedtek, nem tartottak kapcsolatot egymással?

nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/145 anonim ***** válasza:

“Ere mondtam, hogy amíg nem lesz a korszakból származó magnófelvétel CD vagy MP3, addig te végig tagadni fogod.


Hiszen áltudományos könyveken nőttél fel.“

Előbb linkelj bizonyítékot arról, hogy a kimmerektől kapták a nevüket ezek a földrajzi helyek. Azután tárgyalunk.

nov. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/145 A kérdező kommentje:

"Ennek semmi köze a témánkhoz. Abban a korban nem létezett szabadalmi hivatal és nem egy személy háziasította a lovakat, hanem egy egész kultúra"


Az összes többi háziasított ló genetikailag nagyon közeli rokonságot mutat fel, ami mutatja, hogy egy kultúrától vették át és másolták a lótartást.


Kivéve az övékét. Az ő lovaik genetikailag jóval távolabb állnak, tehát nem vették át tőlük a lovaikat más kultúrák.

nov. 24. 10:21
 99/145 anonim ***** válasza:
Jaj, srácok. Nagyon ellaposodott a topic. Pls, írjatok még, hadd röhögjek a kérdezőn.
nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/145 anonim ***** válasza:
#98 Látom még mindig nem érted. Nem a lovakról, hanem a lótartási technológiáról van szó.
nov. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!