Fizika kérdés jöhet? vízszintes cső lefelé esik és g-vel gyorsul.oké. egy puskagolyót lővünk bele vizszintesen. ugyanúgy g-vel esik tovább lefelé?
A testek gyorsulását a rájuk ható erők eredője határozza meg.
Mindkettőre hat a nehézségi erő. ami a tömegükkel arányos. A függőleges gyorsulásuk a tömegükkel fordítottan arányos lesz. Végeredményben mindkettőnek ugyanakkora lesz a gyorsulása. Lefelé.
(Ha eltekintünk a légellenállástól.)
Viszont a függőleges kezdősebességük lehet különböző. Pl. ha a cső már zuhan, miközben a vízszintesen lövő pisztoly egy talajon álló ember kezében van van.
1. A golyó érinti a csövet, vagy érintésmentesen haladhat benne?
2. A szabadesés azonos időpillanatban indult és azonos kezdősebességgel?
3. Van számottevő gázdinamikai interakció, vagy vákuumot feltételezünk?
Ha ezeket megválaszolod, akkor már egyértelmű kérdéseket is feltehetsz a témában!
"ugyanúgy g-vel esik tovább lefelé?"
Válasz:
Igen, a cső a golyóval egyetemben ugyanúgy g-vel esik tovább lefelé.
"Elmagyarázná aki érti?"
Mindkét objektum mechanikai kényszerektől mentes és azonos homogén gravitációs mezőben van jelen. Az kérdéses objektumok között fellépő mikrogravitáció a legtöbb esetben teljesen elhanyagolható mértékű.
#6 - kérdező - az attól függ, hogy az egypontos rögzítés milyen irányú elbillenést vált ki a szabadesésben levő csőnél, és az ennek hatására mechanikai kapcsolatba kerül-e az áthaladó golyóval.
Viszont úgy látom, hogy nem szokásod egyértelműen megfogalmazni a kérdéseidet, így azokra természetesen nem is kaphatsz pontos válaszokat. Szerintem minimum tizenhat évesen már jobb lenne, ha kerek-perec bevágnád a tankönyvi anyagot, hogy elsajátítsd az alapokat, és az efféle témáknál elvárható szabatos fogalmazást!
szóval ha nincs rögzítve a cső egy pontja sem akkor észre sem veszi hogy induláskor belelőttünk egy puskagolyót
de ha rögzítve van egy pontja akkor egész másként fog mozogni a cső a golyó miatt
jól értem? mert gyenge-elmélyű vagyok csak ezt szeretném megérteni mert a giroszkóp működését itt szeretném keresni ebben a hasonló rendszerben. szóval a giroszkópot akarom kiegyenesíteni. nincs külön fizika a körmozgásra, mármint külön képletek vannak de a lényeg ugyanaz kell hogy legyen, vagy nem ?
"de ha rögzítve van egy pontja akkor egész másként fog mozogni a cső a golyó miatt"
- nem a golyó, hanem a rögzítési pont által előidézett kényszerpálya miatt!
Amúgy meg ki tudja, hogy te mit értesz rögzítésen (egy csőnek elvileg végtelen sok rögzítési pontja lehet), csöveken, golyókon, stb., amikor az egész kérdés zavaros formában van feltéve, ráadásul az eredeti témára már meg is kaptad a választ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!