Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tételezzük fel elméletben,...

Tételezzük fel elméletben, hogy létezett Ádám és Éva. Tudományosan lehetséges lenne, hogy 2, ember 6ezer év alatt ilyen szinten benépesítse a földet?

Figyelt kérdés

#Föld népesítése
tegnapelőtt 11:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
71%

#21


A "majomnak" volt választási lehetősége, mivel sok egyed élhetett egy helyen, szemben a neoprotestáns értelmezéssel, akik szerint Kainéknak muszáj volt a testvéreikkel hálniuk, mivel nem volt más.

Egyébként, szerintem azok a "majmok" ösztönösen kerülték a vérferzőzést, mivel a természetes szelekció rostáján kiestek a gyenge egyedek. Az ember is ösztönösen kerüli azt, hogy pl. a saját vizeletét megigya, elmbetegnek kell lenni ahhoz, hogy valaki ne így tegyen.

tegnap 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de itt már nem a demográfiai gondolatkísérletként felvetett eretei kérdésről van szó, hanem a bibliai teremtéstörténet bigott újprotestáns értelmezése körüli hitvita kezd kibontakozni. Mit keres ez a Tudomány fórumban? Ráadásul olyan kocsmai hangnemben, mint amit a kérdező a 21. hozzászólásban volt szíves megengedni magának!?
tegnap 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
* eretei --> eredeti
tegnap 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Tudományosan is létezett "mitokondriális Éva":

[link]

tegnap 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

#23


Én nem akarok semmilyen hitvitát, nem is válaszolok többet a Kérdező felvetéseire.


Csak arra mutattam rá, hogy a neoprotestáns vérfertőző elmélet annyira alaptalan, hogy nem csak a biológia húzza keresztbe, de még a teológiai alapjai sincsenek meg.


Elmélkedni is felesleges rajta, mert nincs mit. Egyrészt a szerző egyáltalán nem biztos, hogy vérfertőzésről ír, másrészt 2 ember nem tudná benépesíteni a Földet, mivel ilyen mértékű vérfertőzésbe egyrészt belehalnának a későbbi generációk, másrészt olyan deformált emberek születnének később, hogy azokkal a legnagyobb jóindulattal sem lehetne együtt hálni.


A kérdés hülyeség. Át lehet vinni a vallás rovatba, de ott sincs igazán helye.

tegnap 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 sadam87 ***** válasza:
71%

#17

"Ha mindenki mindenkinek valahanyadik unokatestvére volt, akkor az eléggé beltenyészet volt!"

Eléggé lehet, de nem annyira, mintha mindenki ugyanannak a párnak a leszármazottja lett volna.


#20

"A (Ter 4,14)-ben ugyanis Kain attól fél, hogy ha rátalál valaki, akkor az megölheti. Vagyis Kain idejében már más emberek is éltek a Földön."

Tetszik az érvelés! Viszont engem érdekelne, hogy akkor a Biblia szerint honnan származhatnak ezek az emberek. Nem tudok róla, hogy erről bármit írna.

tegnap 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

sadam87:


"Viszont engem érdekelne, hogy akkor a Biblia szerint honnan származhatnak ezek az emberek."


Feltehetően erre még a szerző sem tudta a választ, de valószínűleg nem is érdekelte.

A nyugati (görög) civilizáció volt az, aki aktívan érdeklődött a kezdetek iránt, Izrael számára azonban inkább az volt az izgalmas kérdés, hogy mi lesz a jövőben. Egy időben rengeteg apokalilptikus irat keletkezett, amelyek mind a jövőről szólnak.

A teremtéstörténettel a szerző célja egyértelműen a pogány istenek és JHVH közötti különbség bemutatása volt, a kifordított mítoszokkal.

Peldául a pogányságban istenként tisztelték az égitesteket. A bibliai szerző leírásában azonban nincs semmi isteni jellegük, azok is JHVH teremtményei, sima égitestek.

Egy egyiptomi embernek ez tök új volt, mert neki más világképe volt.

tegnap 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

*apokaliptikus


Még valami:

Az, hogy a nyugatiakat a kezdetek érdekelték, meg is látszik.

Az evolúciós elgondolás kezdetleges fajtája ugyanis pont a görögségben jelent meg.

Feltehetően ők voltak azok, akik először elgondolkodtak ezeken a dolgokon.


#28 voltam

tegnap 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!