Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez őrült elméletnek hangozhat,...

Ez őrült elméletnek hangozhat, szerinted lehet hogy igaz, vagy csak hülye vagyok?

Figyelt kérdés

Tehát egy részecske összeütközik egy másikkal ami láncreakciót okoz, a részecskék mozgása kiszámítható, ugyanígy a pszichológia is kiszámítható, mióta megszülettünk, azóta befolyásolja minden egyes döntésünket és mozzanatunkat: a gének, a külső behatások, és mások döntései. Ha az idő megállna minden egy helyben marad, minden kiszámítható. De ez lehetetlen. A lényeg hogy még ha azt hisszük is hogy létezik véletlen, nem létezik, minden meg van "írva" előre, a döntések és mozgások kapcsolatban vannak egymással, egyetlen kimenetele van a világnak, csak senki nem ismeri istent kivéve hiszen valakinek meg is kellett alkotnia a világot. Elméletben a jövő kiszámítható, gyakorlatban nem.

Mit gondoltok erről?

Van benne valami?


tegnap 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
At elgondolasod nem uj dolog, pl a reformatus egyhaz nagyon hasonlo elgondolason alapszik, de mar az antik gorogok idejeben is ismertek a predesztinacio fogalmat. Annyi problema van vele, hogy meg elvi sikon sem bizonyithato, se nem cafolhato - tudomanyos korokben ezt falszifikalhatatlansagnak nevezik - eppen ezert a termeszettudomany nem tud foglalkozni vele. Mentalis ragoguminak teljesen jol megfelel ures teli esteken.
tegnap 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
A világunk alapját teljesen determinálhatatlan folyamatok alkotják - jelenleg itt tart a tudomány.
tegnap 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

" egyetlen kimenetele van a világnak,"


Biztos? Hátha kettő van? Vagy több?


"csak senki nem ismeri istent kivéve"


Melyik Istent? Ő honnan ismeri?


" hiszen valakinek meg is kellett alkotnia a világot."


Magától miért nem lehet a világ áruld el. Miért pont az Isten teremti meg a világot és miért nem a világ Istent?

tegnap 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

A tudományon miért hozol elő istent? Mi értelme van?

A részecskék mozgása nem teljesen számítható ki, szóval egyelőre nem sok alapja van a feltevésednek.

ma 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Psycho ***** válasza:
71%

Ma két nagy elmélet van, ami leírja a világ működését (fizikai értelemben):

- Einstein relativitáselmélete, ami gyakorlatilag tökéletesen modellezi a nagy (makro) dolgok működését (bolygómozgások, galaxisok mozgásai, térgörbület, stb).

- Kvantummechanika, ami meg nagyon jól modellezi az apró (mikro) dolgok működését (atomom, részecskék, szubatomi részecskék, stb).


Hiába elképesztően sikeres és pontos mindkettő a maga birodalmában, a probléma ott van, hogy a kettő összeegyeztethetetlen.

A relativitáselmélet azt mondja, hogy minden determinált (ahogy Te, kérdező, is felvázoltad a víziódban). A kvantummechanika meg azt, hogy semmi sem az.


Most akkor kinek van igaza?


Azt tudjuk biztosra, hogy mindkét elmélet hiányos. Módosítandó/pontosítandó, és egy kalap alá kell majd hozni őket. Ez jelenleg még nincs meg.


Tekintve, hogy minden köteles a fizika törvényeinek engedelmeskedni, benne van a pakliban, hogy bár minden determinált, de semmi sem determinálható (tökéletes pontossággal).

Más szavakkal: előre "meg van írva", hogy mi lesz, de nem tudod kiszámolni, mivel ahhoz minden részecske állapotát ismerned kellene, viszont ha megméred a részecske állapotát, a méréssel annyira megbolygatod a rendszert, hogy torzul az esemény kimenetele. Arról meg már nem is beszélve, hogy egy részecske minden tulajdonságát NEM tudod egyszerre tökéletes pontossággal megmérni (lásd Heisenberg-félre határozatlansági reláció).


Hozzáteszem, amit itt a legutóbbi bekezdésben írtam, csak egy elmélet, és nem biztos, hogy igaz. Vitatott terület, 'frontier science'.

ma 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
83%
Nagyon vicces hogy szerinted Isten teremtette a világot és embereket mikor az emberek teremtették Istent.
ma 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Egy mol anyagban, a legkisebb atomtömegű H2 2 grammjában 6*10 a 23.-on mennyiségű H2 van. Nem tudom milyen kimenetről vagy lehetőségekről beszélsz? Fel sem tudod mérni, hogy ez milyen mélységű bonyolultságot okoz akár 2 g anyagban. A legszuperebb szuperszámítógépek 1 atomot tudnak hozzávetőlegesen szimulálni.
ma 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A részecskék mozgása megközelítőleg sem kiszámítható. A kvantumfizika erről a tényről szól.
ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!