A téridőt görbítő fénysebességnél nagyobb utazás esetén hogy viszonyul a földön maradó és az utazó emberek ideje egymáshoz?
Elméletben létezik egy módszer, amivel lehet fénysebességnél gyorsabban utazni, ha az űrhajó mögött kitágítjuk, előtte pedig összezsugorítjuk a téridőt és az űrhajó ebben a buborékban halad a fénysebességnél jóval lasabban.
Tételezzük fel, hogy egy ilyen járművel elutaznak az űrhajósok 5 fényévnyi távolságra, amit egy év alatt tesznek meg, majd megfordulnak és a következő egy év alatt visszajönnek a földre. (Mondjuk tízszeresére torzítják a téridőt és ők meguk a buborékban 0,5c-vel utaznak. Lehet hogy a számok nem így adják ki, de az elv a lényeg.)
Node mikor érnek vissza? Mennyi idő telik el ezalatt a földön? Végtelen, 10 év, 2 év, vagy hamarabb érnek vissza mint indultak volna? Tudományos alapon ez hogy határozható meg? Mert ugye maga az űrhajó csak a fénysebesség felével halad a saját inerciarendszerében, de a teljes rendszerben a fénysebesség ötszörösével.
Ajánlom először a téma egy "alap" előadását. Dávid Gyulától:
Elméletben az űrhajós számára két év és a Földön is kb két év, mivel nem fénysebességgel történik az utazás. A warp drive-ban az a jó, hogy kívül esik a relativitáselmélet törvényén.
Az utazás tehát működhet, a legnagyobb nehézsége az az elképesztő energiamennyiség, ami szükséges hozzá. Asszem most már Jupiter tömegnél tartanak energiamennyiségben, de exotikus anyag kell hozzá negatív energiával. Ilyen még nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!