Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2024.Szeptember közepe....

2024.Szeptember közepe. Árvíz. A globális felmelegedés-szárazság mesehívői látják-e, hogy még sem veszett el a víz?

Figyelt kérdés
Miért probléma Magyarországon egy kis vízszintemelkedés? Sem Szerbiában, sem Romániában nincs ezzel semmi baj. Megfelelően magas gátak építettek már 50 évvel ezelőtt.

#globális-felmelegedés mese
szept. 17. 18:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Hibás felfogás hogy magas gátak kellenek, hogy aztán keresztül folyón az országon a víz

Víztarozo rendszer

kell hogy aszályba tudjunk öntözni, mivel változik a csapadék eloszlas

És nem igaz hogy semmit nem teszünk az érdekében


https://www.youtube.com/live/6kbngNT_D44?si=bj04qHFo6_ldJR6d

szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Mind az árvizek, mind a szárazság, vagy elsivatagodás a felmelegedés következménye.

Ugyanis a Magasabb hőmérséklet azzal jár, hogy a tengerek jobban párologtatnak, így az esőfelhők nagyobbak és így több vizet szállítanak, amelyek regionálisan telítik a felszínt és a nagy vízgyűjtő területekről, mint az alpesi Duna vidéke, vagy a Kárpátokban a Tiszáé bizony annyi vizet gyűjthetnek össze, hogy árvízhelyzet keletkezhet.

Lehetne mondani, hogy akkor nincs semmi baj a vízellátással, még sok is időnként a felmelegedés hatására, de ez nem így van.

Az esők ugyanis nem egyenletesen oszlanak el, van ahová sok esik, van ahová semmi, vagy kevés, mert el sem jutnak egyes helyekre a felhők.

Viszont azt talán nem vette a kérdező számításba, hogy nem csak a tengerek, hanem a szárazföldek is párologtatnak, kiszárad a talaj, először csak a felszínen, aztán egyre mélyebb rétegek is és hatalmas területekről eltűnik a víz, a nagyobb meleg általi intenzív párologtatás következtében.

Így lehetséges, hogy egyes területeken árvizeket okoznak a felmelegedés általi bővebb víztartalmú esőfelhők, de azokon a helyeken, ahol eddig is ritkábban voltak az esők, ott a kiszáradás dominál, a nagyobb hőmérséklet miatti erősebb párologtatás miatt.

szept. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

kedves mesehívőket látó kérdező, egészen szeptember 8-ig kussoltál, igaz? Mert akkor kissé meleg volt, ahogy mondani szokás, ilyentájt soha nem látott meleg. Az eső hiányától pedig akkora repedések voltak sok helyütt a földön, hogy a tenyeredet beledughattad majd könyékig.

De most! Eljött a te időd! végre nyomhatod a mérhetetlen ostobaságokat. Ja, tudom, nálad ha valaki kiönt egy pohár vizet, akkor megszűnt a szárazság. Egyébként a globális felmelegedés se azt jelenti, amit próbálsz gondolni róla, továbbá ez csak egy tévhites népi szöveg, klímaváltozás van. Abba nem megyek bele, ez mit jelent.

szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
#12 A fizika egy kicsit bonyolultabb ennél. Ugyan a magasabb hőmérséklet intenzívebb párolgással jár, és a kettő között nagyjából lineáris a kapcsolat, viszont a levegő vízgőz megtartó képessége a hőmérséklettel exponenciálisan nő. Tehát hiába párolog el több víz, a magasabb hőmérséklet miatt a csapadékképződés nehezebbé válik, nem képződik annyi felhő, kevesebb eső esik. Persze, ha egyszer jön egy nagyobb lehűlés, akkor a több vízgőz miatt több eső esik. Tehát a magasabb hőmérséklet miatt jobban kiszárad minden, kevesebb felhő képződik, kevesebb eső esik, viszont amikor esik, akkor sokkal intenzívebben.
szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

#14

Nem csak erről van szó, a több vízgőz igenis képes több esőfelhőt képezni, amelyek nagyobb területen oszlanak el, egyrészt széltében hosszában, másrészt magasságban is.

Az időjárási folyamatok 80%-a a troposzférában történik, de az meglehetősen vastag, az egyenlítőnél 18-20 km, a sarkoknál kevesebb, ám egy kiadós eső ennek csak a harmadát, negyedét telíti be esőfelhőkkel és speciális esetben a vízgőz még fel is tud hatolni a sztratoszféra alsó részeibe is és többnyire ebből van a jégeső.

Ugyanis a sztratoszférában a magasság függvényében a hőmérséklet ugyan emelkedő, de a troposzféra felső rétegei módfelett hidegek, akár mínusz ötven fok is lehet, így a jeges esők innen származnak, de addig éppen elég terület áll még rendelkezésre a légrétegben az esőfelhő képződésére.

Sajnos az a helyzet, hogy a nagyobb párologtatás miatti bővebb víztartalmú esőfelhők képződése még egyáltalán nincs kimerítve, attól függetlenül, hogy a levegő páratartalma gyarapodásának gátat szab annak vízgőzzel való telítettsége, ugyanis még bőven van hely a légrétegben az esőfelhők képződésének, arról nem is beszélve, hogy a sztratoszférában intenzív a légmozgás, vagyis erős szelek fújnak, így az oda feljutott vízgőz gyorsan nagyobb távolságra kerül, helyet adva a lehetőségnek, hogy további esőfelhők képződésének, és ez éppen a légritka levegő miatt, kifejezetten gyorsan történik.

Így a bővebb víztartalmú esőfelhők képződésének még koránt sincs vége, végül is ez részben hőmérséklet függvénye is.

Vannak persze olyan időjárási szituációk, amelyben igaz, amit írsz, a légmozgás nélküli, stabil időjárási események, de ez kifejezetten ritka, mivel az időjárás dinamikusan változó jelenség.

szept. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy kétségbe vagy esve te is belül, ezért is kell tagadni, vádaskodni. Ez egy ilyen kor, ez a te sorsod is.
szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"Vannak persze olyan időjárási szituációk, amelyben igaz, amit írsz, a légmozgás nélküli, stabil időjárási események, de ez kifejezetten ritka, mivel az időjárás dinamikusan változó jelenség."

Javíts ki, de szerintem még egy sima helyi hőzivatar esetén sem állja meg a helyét, amit #14-es ír. A felforrósodott felszín közeli levegő nagyon alacsony hőmérsékletű magasságokba áramlik fel, ahol mindenképp mélyen mínuszban van a hőmérséklet, nem számít még 10-15 fok eltérés sem, a vízgőz legnagyobb része mindenképp ki fog csapódni. Ellenben a felszíni párolgásban, és így a feláramló levegő vízgőztartalmában nagyon is sokat számít 10-15 fok eltérés.

szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Te még oviba jársz kérdező, vagy apu vette az érettségit is?
szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#6 :


Létezik az, hogy a balkáni szlávok, Szerbek ennyire tökösek voltak,

hogy normális magasságú folyótöltéseket tudtak megépíteni?

Mi meg nem?


Sajnos nálunk az is elerjedt, hogy árterületekre építkezünk.

Szégyellhetnénk magunkat, ha ennyi eszünk van.


Tanuljunk az Orosz-Szerb erős, és életképes,

józan testvérnépektől, és hanyagoljuk,

a woke progresszív elgyengül elmebeteg nyugatot utánzó hímlánykákat.

szept. 19. 19:22
 20/30 A kérdező kommentje:

Milyen környezetvédelem? Mihelyt egy multi hasznot lát valamiben, rögtön gyártja is a sz*rát. A hulladékot, meg viszi Afrikába, meg EU-s, szomszéd EU-n kívüli szegényebb országokba.


Ébredjetek már fel. Szemetet is úgy gyűjtetik velünk, hogy közben irdatlan mennyiségű műanyagba csomagoltatják. Banánhéjjal, meg rohadt paradicsommal trágyázni kell. Nem elvitetni, ezzel még többet mérgezni. Álszent környezetvédők, álszent megoldásai. Valakinek jó profitot termel, ez ám a kööönyezetvédelem! Ugyan ilyen mese az ember okozta globális felmelegedés. Legyen aki elhiggye. A felhők meg addig teszik a dolgukat, és kiviszik az összes többlet hőt a Földről.

szept. 19. 19:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!