Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Éghajlatváltozás okozta...

Az Éghajlatváltozás okozta károkat Európa fogja a legjobban megszívni?

Figyelt kérdés

aug. 13. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
94%
Nem
aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

A földi éghajlat matematikailag egy nemlineáris komplex rendszer, aminek a viselkedése gyakorlatilag megjósolhatatlan, ezért a még mindig kezdetleges klímamodelljeink megbízhatatlanok. Például az elmúlt évnek nem kellett volna ennyire melegnek lennie, ezzel szemben kb. 0,2°C-kal volt magasabb a felszíni átlaghőmérséklet minden eddiginél:

[link]

Valójában senki sem lehet biztos abban, hogy milyen gyorsan és milyen súlyos anomáliák fognak következni az egyes térségekben. Ha a fent idézett cikk szerint a jelenlegi hőmérsékleti anomália nem stabilizálódik néhány héten belül, akkor gyakorlatilag olyan állapot áll be, melyet a jelenlegi klímamodelljeink nem kezelnek, azaz semmit sem tudunk mondani a klíma további változásáról, új modellek kidolgozása szükséges, további adatok bevonásával. Az viszont boritékolható, hogy nem a számunkra kedvező forgatókönyvek irányába mozdult el a rendszer.

aug. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EagleHUN ***** válasza:
92%

Inkább úgy fogalmaznék Európa lehet az egyik legnagyobb elszenvedője.


De ha például Ázsiában mondjuk egyszer csak elmaradna a monszun a klímaváltozás miatt annak sokkal több áldozata lenne. Tehát lélekszámban számolva lehet Európán kívül is nagyon súlyos helyzet.


De az ameriaki földrész trópusi és sivatagos részei is érintettek lesznek. A sivatagosodá észak amerikában (usa mexikó) is nagyon menni fog és sok embert érintve. A Dél amerikai amazonasz medence is katasztrofális helyzetbe kerülhet, mondjuk ott inkább a számolatlan fakivágás lesz az ok.

aug. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Egyet értek EagleHUN-nal. Európa még talán a legelső érintett, de szorosan mögötte van az USA és a Közel-Kelet. És kicsit más a felmelegedés régiói, mint terület és kicsit más az, hogy hol honnan indult. Mert a Közel-Keleten és Indiában már szinte rendszeresek a nyári 50 C fokok, így náluk bár kissé kevesebb a melegedés mértéke, csak a kiindulási hőmérsékleteik miatt sokkal érintettebbek, mint mi. Ezen a linken megnézhető bizonyos dátumig visszafelé óránként.

[link]

Vagy egy 2021. augusztusi cikk az arabiaweather.com-on és 50 fokok sorban.

[link]


Itt van felmelegedési térkép. Az lényeges benne, hogy ez nem hőmérsékleti térkép! Hanem a piros a szokásosnál melegebbre változást mutatja.

[link]

[link]

[link]

Itt a NASA oldalán meg lehet dátumokat és egyebet is állítani.

[link]


"Hol tapasztalják az emberek a legtöbb felmelegedést az éghajlatváltozás miatt?"

"Európa és az Északi-sark felmelegszik a leggyorsabban, de a Közel-Kelet, India és Kelet-Ázsia egyes részein sokkal többen vannak, amelyek gyorsabban is melegedhetnek, mint a Föld többi részén."

[link]


"Sok tehsil történelmileg száraz államokban, mint például Rajasthan, Gujarat és Maharashtra középső része, 10–30%-kal több délnyugati monszun esőt tapasztalt az elmúlt tíz évben (2012–22), mint a megelőző három évtizedben (1982–2011)"

[link]

aug. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!