Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki volt minden idők legnagyobb...

Ki volt minden idők legnagyobb természettudósa?

Figyelt kérdés
aug. 16. 13:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
4%
A tisztán evolúciós elmélet a genetika korában elbukott, miszerint csak és kizárólag külső (élőlényen kívülről érkező) hatások tényezők révén fejlődtek az élőlények olyanokká amilyenek. Ma tudjuk, hogy ez ebben az eredeti Darwini formájában nem igaz.
aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 sadam87 ***** válasza:
92%

#11

"A tisztán evolúciós elmélet a genetika korában elbukott, miszerint csak és kizárólag külső (élőlényen kívülről érkező) hatások tényezők révén fejlődtek az élőlények olyanokká amilyenek."

1. Hol írt Darwin ilyenről? Mert szerintem sehol.

2. Talán nem meglepő, hogy 150 év alatt módosult a tudásunk az evolúcióról. Nyilván elég sok mindennel kiegészült a darwini evolúciós modell. (Manapság is zajlik egyfajta paradigmaváltás a témában.) Van amiben változott is (az öröklődés módját Darwin nem ismerte). De a lényege ma is helytálló, az evolúcióelmélet ma is Darwin modelljén alapul.

aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

#12


Mondjuk az is egy módousulásnak tekinthető, hogy Darwin még szétválasztotta a nemi és a természetes szelekciót, de ha jól tudom, a mai biológoában a kettőt egy tömbnek veszik.

Ha ez igaz, akkor Darwin elképzelése szerintem jobb.

aug. 16. 14:50
 14/29 A kérdező kommentje:
*biológiában
aug. 16. 14:50
 15/29 anonim ***** válasza:
6%

Inkább válaszoljátok meg ezt az új kérdést, miután láttátok a remek videót is.


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 sadam87 ***** válasza:

#13

Tényleg külön beszélt a kettőről.

"Ha ez igaz, akkor Darwin elképzelése szerintem jobb."

Miért gondolod ezt?

aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
54%

"Akkor közelítsd meg a kérdést teljesen szubjektíven: hozzád melyik tudós áll a legközelebb. És szavazz a kedvencedre (ha akarsz)."

Jó, de akkor mitől természettudományos a kérdés?

aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

#17


Természettudományos a kérdés, mert természettudósokról szól. De aki nem tud választani logikus érvek alapján, az választhat szubjektív érvek alapján.


#16


Mert a kettő teljesen más, azért.

Az egyik a túlélésről szól, a másik a szaporodásról.

Van, olyan (is) aki az egyikben jó, a másikban nem.

Természetesen lehet együtt tanulmányozni a kettőt, de összevonni felesleges, mert nagy köztük a különbség.


Én olvastam a fajok eredetét, és szerintem logikusan van felépítve. A háziasításal kezdi a könyvet, majd a 2. fejezetben rátér arra, hogy ami a háziasítás során megtörténik, az megtörténhet a természetben is. A természetes és nemi szelekciót külön-külön mutatja be, így könnyebb megemészteni, mintha össze lenne vonva a kettő.

Aztán tovább építkezik, a könyv végén - legalábbis a későbbi kiadásokban - már az ellenfelek érveire reagál.


Szerintem az egész evolúciót így kellene oktatni. Érthetőbb lenne.


Még valami: Kár, hogy Darein nem ismerte Mendel génekre vonatkozó kutatását, noha kortársak voltak, ha jól tudom.

Ütősebb lett volna a könyv, ha a genetikát is beleveszi Darwin az elméletébe

aug. 16. 15:19
 19/29 A kérdező kommentje:
*Darien = Darwin
aug. 16. 15:20
 20/29 TappancsMancs ***** válasza:
79%

Egyik épült a másikra és előzmény nélkül nincs az utána lévő sem.

Itt az egyikük kitalálta a tűzgyújtást, a másik az ételek megsütését, a harmadikuk meg a zenélést.

[link]

aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!