Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Brutális jégkorszak jöhet a...

Brutális jégkorszak jöhet a Földön néhány éven belül?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy irreálisnak tűnő kutatás látott napvilágot, hiszen idén nyáron szinte minden héten megdől a melegrekord és folyamatosan hőségriasztás van. Viszont azt is tudjuk, hogy egy kaotikus rendszert erősítő folyamatra, ha ráerősítünk, akkor hektikus, sokszor kiszámíthatatlan dolgok jöhetnek. Még annak a szöges ellenkezője is ami éppen egy adott pilannatban van.


"2050 körül lesz a legvalószínűbb az atlanti áramlási rendszer összeomlása.Ha ez bekövetkezik, súlyos, globális kihatású következményekkel nézhet szembe az emberi civilizáció."

[link]



aug. 14. 17:11
1 2
 11/12 TappancsMancs ***** válasza:

És némi képanyag a tengeráramlásokról.

[link]

A cirkuláció a Déli-sark felől nézve animáción:

[link]

( [link] )


A klíma modell szimulációk százalékairól a wikin.


North Atlantic Current (NAC) - wiki

"Egyes éghajlati modellek azt jelzik, hogy a Labrador - Irminger- tenger mély konvekciója bizonyos globális felmelegedési forgatókönyvek esetén összeomolhat , ami aztán összeomolná a teljes keringést az északi szubpoláris gyűrűben ."

"Egy 2021-es tanulmány megállapította, hogy ez az összeomlás csak négy CMIP6 modellben fordul elő a 35 elemzett modellből. A 35-ből azonban csak 11 modell képes nagy pontossággal szimulálni az észak-atlanti áramlatot, és ez magában foglalja mind a négy modellt, amelyek a szubpoláris gyűrű összeomlását szimulálják."

"Ennek eredményeként a tanulmány 36,4%-ra becsülte az áram összeomlása által okozott hirtelen lehűlés kockázatát Európa felett, ami alacsonyabb, mint a modellek előző generációja által becsült 45,5%-os esély [ 10 ] 2022-ben egy tanulmány azt sugallta, hogy a szubpoláris gyre korábbi megszakadása a kis jégkorszakhoz kapcsolódik ."

( [link] )


NOAA

Mi az Atlantic Meridional Overturning Circulation (AMOC)?

"Az AMOC egy óceáni áramlatok rendszere, amely az Atlanti-óceánon belül keringeti a vizet, meleg vizet hozva északra és hideg vizet délre."

"Az AMOC az Atlantic Meridional Overturning Circulation rövidítése. Az AMOC hosszú ciklusban keringeti a vizet északról délre és vissza az Atlanti-óceánon belül."

"Lassul az AMOC?

Mivel éghajlatunk folyamatosan változik, fennáll annak a lehetősége, hogy az AMOC lelassul, vagy teljesen leáll? Bár a kutatások azt mutatják, hogy az elmúlt évszázad során gyengült, továbbra is bizonytalan marad, hogy tovább lassul, vagy teljesen leáll a keringése. Ha azonban az AMOC továbbra is lassul, annak messzemenő éghajlati hatásai lehetnek."

( [link] )

szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én ezt már 20 ével ezelőtt olvastam egy könyvben. Én úgy tudom, hogy klímát modellező gépek gyakran átállnak állapotra a Golf összeomlása után, ahol a bolygó nagy részén fagy van.


TappancsMancs: Mi a Golf-áramlat leállásával kapcsolatban bizonytalan? Én úgy tudom az általános elfogadott elméletek szerint 2 foknál leáll, a 1,5-ot gyakorlatilag elértük. Ezt a 30 évvel ezelőtti kibocsátosok okozták, van egy időbeli csúszász. Szóval a Golf-áramlat már gyakorlatilag nem is létezik, és az emberi civilizáció is inkább már a múlt, mint a jövő. Ez nem jött össze srácok, megfizetünk azért, amit tettünk.

szept. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!