Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A globális felmelegedést nem...

A globális felmelegedést nem is mi okozzuk?

Figyelt kérdés
Egy jégkorszak kellős közepén vagyunk. Próbáltam utána olvasni hogy mi okozza, de valahogy nem tudtam pontosan értelmezni. Ugye a föld forog a nap körül és ha a nap és föld közé kerül mondjuk egy csillag akkor nem kap annyi napfényt, valamint minél több szén-dioxid van a légkörben annál jobban melegszik fel a föld? Aki ért hozzá megtudná nekem magyarázni? Valamint lehetség a jövőben hogy az egyenlítő mentén 70 fok legyen az antarktisz pedig leolvadjon amivel együtt jár az óceánok szintemelkedése.

2023. szept. 5. 00:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem mi okoznánk, akkor legalább 1000-szer lassúbb lenne.

De ezt már sokszor megbeszéltük, nem neked kell feltalálni a spanyolviaszt.

2023. szept. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 UlfOrmson ***** válasza:
89%
Jelenlegbegy interglaciálisban élünk, ami két eljegesedés közötti enyhébb periódus. Viszont a felmelegedés részben emberi eredetű. A nagyarányú üvegházhatású gázkibocsátás következtében olyan szintű felmelegedés kezdődött, amire pleisztocén interglaciálisaiban nem volt példa (geológiai, paleontológiai paleoklimatológiai, és paleobotanikai adatokból ez kiolvasható). A történet nem fekete vagy fehér. Maga a felmelegedés egy természetes eredetű folyamat, azonban az ember ebbe belepiszkált, és megállíthatatlanná tette.
2023. szept. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha a Föld és a Nap közé kerülne egy csillag, akkor a legkisebb gondunk az óceánok vízszint emelkedése lenne... 😃


Tudományos konszenzus van arról, hogy a bolygó melegedő szakaszában van.

Tovbbsegben vannak azok a vélemények, hogy ennek a melegedesnek a tempójára hatással van az emberi tevékenység.


Ez azonban természetes folyamat, hiszen a bolygón elő összes élőlény hatással van a környezetére.

2023. szept. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
5%
A mergeket az ipar gyarak termelik, azok a vizpazarlok. A kutatók fejlesztők kevese tenne valamit maskent, a többi baszik rá . A globalis duma , lokális valtozasok vannak. Ázsiaban mindig volt áradas Afrika mindig forro volt , Amig az Arktisz olvad Antarktisz fagy terjeszkedik. Európában van érezhető hatás Skandinávoknal Kabadában egyre emenyebb a tél. Az erdőtüzeket a piromaniasok okozzák vagy beektetők a területek megszerzéséért .
2023. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

"ha a nap és föld közé kerül mondjuk egy csillag akkor nem kap annyi napfényt"

A Nap egy csillag, ráadásul nem is egy hagy méretű csillag, de a Naprendszer anyagának 99,8 százalékénak az anyaga maga a Nap.... ezek után gondold végig, mi történne, ha a Föld, és a Nap közé kerülne egy idegen csillag.


A globális felmelegedésben van jelentősége az ember tevékenységének, de voltak már olyan időszakok a földtörténelemben, amikor a mostaninál is melegebb volt a bolygón, jégmentes volt, és jégkorszak sem egy volt (de most nem az eljegesedés felé tart a bolygó)

2023. szept. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Psycho ***** válasza:
86%

Az utóbbi néhány százmillió év éghajlatváltozásairól egész jó adataink vannak. Ezeket fel lehet vinni egy grafikonra (idő + átlaghőmérséklet). Ráadásul elég kiszámítható, mikor mi fog történni (lásd: Milankovich ciklusok). Mi látszódik ebből?


Az, hogy oké, voltak hidegebb, és melegebb időszakok is a bolygó történetében. DE!

A probléma nem a hőmérséklet abszolútértékében keresendő.


A leggyorsabb természetes éghajlatváltozáshoz is többezer év "szükséges". Ez kimutatható a leletekből.

Most viszont gyakorlatilag 100 év alatt történt jelentős változás. Ilyen SOHA nem fordult elő korábban.

Vagyis de: valamilyen egészen extrém esemény bekövetkezésekor (pl. szupervulkán-kitörés, meteoritbecsapódás). Most nem történt ilyen egészen extrém esemény - vagyis egyetlen egy lehetséges magyarázat maradt: az emberi tevékenység.


Korábban az ilyen rendkívül rövid idő alatt bekövetkezett, jelentős éghajlatváltozásokat rendszerint tömeges kihalás követte. Az élővilág nem tud ilyen rövid idő alatt alkalmazkodni. Hát hogy tudna? Gondoljunk csak bele: 100 év egyes fajok esetében konkrétan egy generáció. Vagy legfeljebb csak néhány.


Gyakorlatilag egyébként most is egy tömeges kihalás történik... és ezért mi vagyunk felelősek :(

2023. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a "közénk kerül egy csillag" valami figyelmetlenség lehetett. Az olyan lenne, mintha a napot tennéd oda. Szóval olyan Merkur bolygó lenne belőlünk, pár száz fok hőmérséklettel. ezt tehát hagyjuk, amúgy is megvilágították.


A föld állapota a nap folyamataitól függ. Ha a nap kihül, a föld is (a bonyolultabb jelenségeket most hagyjuk, úgyse aza lényeg). Ugyanakkor a napban zajló folyamatok ciklikusak, ettől van itt kisebb meg nagyobb jégkorszak (legutóbb Mátyás idejében, azért lehettek a polgároka Duna jegén), és van felmelegedés is, kisebb meg nagyobb. Például pár tízezer évvel ezelőtt a tengerek legalább 60-80 métert emelkedtek a korábbi állapotukhoz képest.

És valóban, ezek a történések nem befolyásolhatók alapjaiban, de lehet őket erősíteni vagy gyengíteni. A tehén például erősíti, de ez azért nem számít, mert ő is a föld része, tehát egy normál folyamat. Az embernek viszont tudata, íg akarata van. A baj ezzel kezdődik, ugyanis sok ember olyasmit tesz, amire nem lenne szükség, viszont erőteljesen befolyásolja a folyamatot. A hőháztartás ilyen folyamat, amire erős hatással van a széndioxid. Amíg nm tudtuk ezt, a viselkedésünk megfelelt a tehénének, de mióta tudjuk, már abnormális, hiszen tudjuk, hogy káros ránk nézve. És van még sok más is, ami durvább, csak kevésbé látványos.


Itt arról van szó, hogy biológiailag kibírunk valamiféle környezetet, ha azonban nem előrelátóan védekezni próbálunk, ezzel kitolva a bekövetkezés idejét, ezalatt meg kutathatnánk védekezési lehetőség után, hanem inkább siettetjük és nagyítjuk, akkor azt már sokan nem fogják kibírni, belehalnak.


Nemcsak az a probléma, hogy emelkedik a hőmérséklet, és emiatt olvad a jég és nő a tengerek szintje. Sokkal inkább az, hogy magasabb hőmérséklet esetén nagyobb les za különbség az egyes helyek között, ezek nagyobb szeleket keltenek, megváltozik a széljárás nagyon, ez viszont az érzékeny mezőgazdaságot sok helyen agyonvágja. Ott éhínség lesz, ezért milliók fognak vándorolni élhető helyekre, ami meg nem tetszik az ott élőknek, szóval a vége háború. Nagyobb, mint a legutóbbi, a második. A többségnek tehát nem a meleggel lesz baja, hanem az élhetetlen állapottal és a háborúval. Az sokkal gyorsabb és biztosabb halált hoz.

Aztán ha véget ér és lesz még ember, akkor az a kevés kezdi előlről valahol a vaskorszaktól. Csak ő már emlékezik arra, hogy volt jobb is. A biblia és más régi írások vízözöne is egy ilyen lehetett, csak akkor még nem jegyezték fel, mitől, mert nem tudták.

2023. szept. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te az ún. Milankovich ciklusról beszélsz, ami egy ismert dolog, és egyébként azt is pontosan tudjuk, hogy most bizony épp egy interglaciális korszak felmelegedő ágában vagyunk.


Csakhogy.


Ezek a ciklusok ~100 ezer éves ciklusok, és nagyjából 6-8 C foknyi ingadozást okoznak, azaz, bár nem egyenletes sem a lehűlés, sem a melegedés, de így is ezer évekig tart, hogy 1,2-1,3 fokot melegedjen a föld átlaghőmérséklete.


Tehát ez nem magyarázza meg azt, hogy az elmúlt 150 évben miért melegedett ilyen qva gyorsan a bolygó átlaghőmérséklete.


Viszont van más, ami megmagyarázza: az emberi üvegházgáz-kibocsátás.

Az elmúlt 150 évben bekövetkezett melegedés üteme tökéletesen egybeesik az emberi kibocsátás növekedésének az ütemével.


Sokszor említettem már, és a emberi okozta klímaváltozást tagadók erre mindig bekussolnak, mert nem tudnak rá választ adni:

A 70es évek vége felé az Exxon egy belső kutatást végzett, ahol a kutatók az emberi üvegházgáz kibocsátást modellezve, tehát semmi mást, csakis az emberi kibocsátást, meglepően pontosan előre tudták jelezni azt a hőmérséklet-emelkedést, ami mára ténylegesen bekövetkezett.


Kérdem én, ha nem az ember okozza a felmelegedést, akkor hogy lehet az, hogy egy 40-50 évvel ezelőtti kutatás csakis az emberi kibocsátásból kiindulva ennyire pontosan előre tudta jelezni a melegedést?


Ha nem az emberi kibocsátás okozná, akkor nyilvánvalóan nem valósult volna meg az előrejelzésük.


Ezen gondolkodjon el mindenki, aki még mindig azon a biciklin ül, hogy nem az ember a felelős ezért a nagyon gyors melegedésért, amit most tapasztalunk.


[link]

2023. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 hol olvasható aZ eXXON ANYAGA?
2023. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

#9

Szerintem teljesen terjedelmében sehol, én legalábbis nem találtam meg.

Mert ugye belső használatra készült kutatások voltak ezek.


Oknyomozó újságírók bukkantak rá valahogy néhány részletére.


[link]


Itt olvashatsz róla, vannak pár részlet, kép a kutatásokból, illetve a hivatkozásokon végigmenve kaphatsz több infót.


Még kongresszusi meghallgatás is volt egyébként, ahol az egyik volt Exxon-os kutató, Martin Hoffert, aki részt vett anno ezekben a kutatásokban, beismerte a dolgot.


Itt egy videórészlet a kongresszusi meghallgatásról:

https://www.youtube.com/watch?v=FGVW9vJ773k&ab_channel=Guard..


Itt meg a teljes videó:

https://www.youtube.com/watch?v=bfHt4U0r8Qw

2023. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!