Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A globális felmelegedést nem...

A globális felmelegedést nem is mi okozzuk?

Figyelt kérdés
Egy jégkorszak kellős közepén vagyunk. Próbáltam utána olvasni hogy mi okozza, de valahogy nem tudtam pontosan értelmezni. Ugye a föld forog a nap körül és ha a nap és föld közé kerül mondjuk egy csillag akkor nem kap annyi napfényt, valamint minél több szén-dioxid van a légkörben annál jobban melegszik fel a föld? Aki ért hozzá megtudná nekem magyarázni? Valamint lehetség a jövőben hogy az egyenlítő mentén 70 fok legyen az antarktisz pedig leolvadjon amivel együtt jár az óceánok szintemelkedése.

2023. szept. 5. 00:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Némi guglizással egy dokumentumot megtaláltam:

[link]


Úgyhogy valószínűleg több is elérhető valahol.

2023. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

És még egy:


[link]


Elég világos ezekből a belső dokumentumokból és belső kutatásokból, hogy tudták az Exxonnál, hogy mit okoz a fosszilis tüzelőanyagok égetése, ugyanakkor meg publikusan olyan információt terjesztettek, hogy nincs semmi gáz, nem is okoz felmelegedést a CO2, stb.

2023. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Magyarul tehát sem azt nem tudjuk, miből indultak ki, sem azt, hogy milyen gondolatmenettel jutottak tovább.
2023. szept. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

#13

Hogyne tudnánk, belinkeltem egy csomó anyagot.


Abból a bizonyított tényből indultak ki, hogy a CO2 az infravörös sugárzás egy bizonyos spektrumát elnyeli és hőenergiaként kisugározza, ezáltal, ha növekszik a koncentrációja, akkor növekedik a légköri hőmérséklet.


(Ami a vicces, hogy a klímaváltozás-tagadó retardáltak még ezt sem hiszik el, pedig hót egyszerű kísérletekkel ellenőrizhető)


Aztán szépen fogták magukat, és az akkori trendek alapján extrapolálták az emberi CO2 kibocsátás emelkedését a jövőre nézve, majd kiszámolták, hogy ez mekkora hőmérséklet-emelkedéssel fog járni.


És láss csodát, igen jól előre jelezték ezzel, hogy hol fogunk tartani mára.

2023. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát ez az, például az akkori trendek. Az akkori trendek tudod, mik voltak? Például a magyar villamosenergiafogyasztás fedezésére az akkori nyugati világbeli trendek alapján csak atomerőműből ötöt terveztek a Dunára.
2023. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15

Mutass már erre valami forrást is, ne csak a levegőbe beszélj.


Én belinkeltem az eredeti tanulmányból, amit csak találtam, és elég világosan látható, hogy az akkori trendekből számolva egészen pontosan megjósolták, hogyan fog növekedni az emberiség CO2 kibocsátása, és hogy ez mekkora melegedést fog okozni.


Ezt egész egyszerűen nem tudod elhazudni, hisz ott van feketén-fehéren, emissziók, ppm-ek, Celsiusok.

2023. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy nem tudták, a jóslás az pontos kifejezés, kristálygömb és egyéb hasonlóak összefüggésében. Volt 3 adat a táblázatukban, 1990, 2000, 2015. Ebből a 2015-ös valóban kísértetiesen pontos. A másik kettő meg kísértetiesen pontatlan (a 2000-es az 77 %-os, a 1990-es meg 87 %-os).


Estére megkeresem a régi erőművi koncepciót, ne aggódj, meglesz. Vagy inkább aggódj. :D

2023. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nos, ebben az archivumban

[link]

ki kell választani az 1975 év 09-es számot, és abban a 326. számú oldal tetején levő ábra (hát úgy öt, hogy Pakson az első mellett még egy, de ha a két paksit egynek vesszük, akkor csak négy).

2023. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!