Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez ugye nem igaz magától? K...

Ez ugye nem igaz magától? Kell valami trükknek lenni, ez igy nem működhet valójában?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 6. 07:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem ismered a "közlekedö edények" törvényét fizikából????
aug. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De rémlik valami, de ez MAGágatól folyamatosan nem igen működhet, cs
aug. 6. 08:03
 3/9 krwkco ***** válasza:
88%

"Nem ismered a "közlekedö edények" törvényét fizikából????"

Ez csak egy lekicsinylő beszólás, igazi fizikai tudás nélkül.

A levideózott rendszer nem egy klasszikus közlekedő edény.

"Az egymással összeköttetésben lévő, felül nyitott edények rendszerét, amelyben a folyadék szabadon áramolhat, közlekedőedénynek nevezzük."

Nem is igaz rá a közlekedő edények törvénye:

"Közlekedőedényekben a nyugvó, egynemű folyadék minden ágban egyenlő magasságban van, feltéve, hogy az edény szárai nem túl szűkek."

[link]

aug. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

SZERINTEM az a trükk, hogy az alsó edényben ugye levegő (és folyadék) van, és ahogy beleáramlik a felső edényből a folyadék, átnyomja a jobb oldali, közel L alakú szívószálon keresztül a levegőt az álló edénybe, az pedig felnyomja a folyadékot a hosszú, függőleges szívószálba (ahonnan visszaáramlik a nyitott edénybe).

Az álló edényben gyakorlatilag túlnyomás alakul ki, ami a folyadékot felnyomja a szívószálba.


Természetesen ez sem "ingyen energia", a folyadékot az hozza mozgásba, hogy az ember folyadékot önt a felső tartályba, és a mozgás csak addig tart, amíg a levegő el nem fogy az alsó tartályból.

aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Trükk az, amivel az embert lehet megtéveszteni. A természetet soha. Tehát (anélkül, hogy megnézném, és #4-re támaszkodva) a természetben noncs trükk, csak szabály. Ki lehet találni rendszert, amely elég soká működik ahhoz, hogy az ember örökkévalónak tartsa. De nem létezik örökmozgó. Vagyis a szóban forgó rendszer is leáll, mert egyszer elfogy (szétoszlik) a belé tett energia, ami működteti.
aug. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sadam87 ***** válasza:
100%

Igaz magától, csak az elrendezés trükkös. Bűvészethez hasonlítva itt nem olyat láttatnak veled, ami nem történik meg, hanem valóban működik a rendszer, csak az a része a szemfényvesztés, hogy a lényegről elterelik a figyelmedet. Nincs szó "ingyen" energiáról, nem szegi meg a termodinamika törvényeit, nem örökmozgó. Kifejtem egy rövidebb és egy bővebb verzióban is, hogyan működik szerintem.

Röviden: a trükk az, hogy a felső fekvő üvegre irányítják a figyelmet. Ebből a távozó folyadék újra töltődik az állóból, így ha csak ezt figyeled, tényleg az lehet az érzésed, hogy örökmozgóról van szó. (Plusz ott van a kerékkel való bűvészkedés - az már tényleg inkább vicc kategória, semmit nem bizonyít az ég világon, de úgy néz ki, mintha...) Holott azt kéne figyelni, ahol a változás történik: az álló edényben egyre kevesebb folyadék lesz, az alsó fekvőben pedig egyre több. Tehát igazából annyit csinál, hogy egy kellőképpen bonyolult megoldással átereszti az álló edényből a folyadékot a fekvőbe. Meglepő, hogy működik? Egyáltalán nem, hiszen az álló edényben sokkal magasabb a folyadékszint. (Lehet hogy csak én képzelem bele, de mintha én úgy is látnám, hogy a videó vége fele már lassul valamelyest lassul a folyadék kiáramlása a csőből.)

Ha részletesebben nézzük a rendszer működését, akkor két részre bonthatjuk: van egy "leszálló ág" (a felső vízszintes edényből az alsóba folyik a folyadék) és egy "felszálló ág" (a függőleges edényből a csövön keresztül a felső vízszintesbe folyik a folyadék). A "felszálló ág" működéséhez az energiát a "leszálló ág" biztosítja, úgy, ahogy a 4. válaszoló leírta: a "leszálló ág" hidrosztatikai nyomását a vízszintes edényben levő levegő nyomása közvetíti a felszállóágba. (A hidrosztatikai nyomás csak a magasság különbségétől függ ebben az esetben, hiszen a folyadék sűrűsége és a gravitáció gyorsulás állandónak tekinthető.) Tehát a rendszer addig fog működni, amíg a "leszálló ág" hidrosztatikai nyomása (ami a felső és alsó fekvő edény folyadékszintjének különbségével arányos) nagyobb, mint a "felszálló ág" működéséhez szükséges hidrosztatikai nyomás (ami az álló edényben levő folyadékszint és az abból kivezető cső végének szintéje közötti különbséggel arányos). Azaz ha az álló edényben kellőképpen lecsökken a folyadékszint, akkor leáll a rendszer működése. (Csak persze ezt már nem mutatták a videóban. 😋)

aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon régi, tehát klasszikus játékszer:

[link]

aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Sztem ebben még az is lehet a trükk, hogy a felülre töltött folyadék melegebb, mondjuk 50 fokos.

Így amikor ez az alsó edénybe folyik, az ott bezárt levegőt melegíti, aminek nő a nyomása és/vagy tágul, így a jobb oldali palackban is nő a nyomás a folyadék felett.

Ez nagyobb hatékonysággal nyomja ki a folyadékot.

Én legalábbis ezt is bevetném.

aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

A fórumról elmondható, a semmiből csinál valamit (minden fizikai szabályt felrúgva).

Mert mi másról lenne szó. ha egy lenullázott választ (lényegében) indokol egy száz százalékosra elfogadott válasz. (félreértés ne essék, itt kizárólag a pontozók minőségéről van szó)

aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!