Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember azért szeret a...

Az ember azért szeret a folyón lenni csónakázni, mert visszavágyik a víz alá ahonnét jöttünk? Tehát valójában vissza akarunk fejlődni a víz alá?

Figyelt kérdés
júl. 26. 23:12
1 2
 1/12 IgaziÚriember ***** válasza:
89%
Nem
júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vágyok víz közelébe, mert tengeri beteg vagyok, akkor ez most azt jelenti, hogy én hullamerev állapotra vágyok, mert akkor nem szédülök?

Hint: igen!

júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Folyó, és nem tenger... A tengeri betegség nem vonatkozik a folyóra!
júl. 26. 23:26
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Angolul motion sickness a neve, és mindenhol előjön, akár a mozgó vizet nézve is...ha már egyszer nékem van legalább had tudjam jobban....

Minden repülőút előtt tabletta, kocsiban nagyon nehezen tudok utas lenni, stb.

júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Vagy arra gondolsz, hogy akkor én most nem is ember vagyok?
júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%
nem minden fejlődött ki a vízböl, pláne nem az ember.
júl. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Vagy csak szereti a természetet, élvezi a nyugalmat, a vízcsobogást.
júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Biztos akad ilyen is, en inkabb a vizi zajokat (csobogas, hullamzas, halcuppogas, stb) meg a madarcsicsergest szeretem hallgatni. Utobbibol viz alatt meglehetosen keves van.
júl. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Tóparton azért jó lakni, mert ott az idióták csak három oldalról zaklathatják az embert.


Ezt a fentebbi bölcsességet kissé továbbgondolva - szerintem teljesen egyértelmű a csónakázási vágyunk eredete!

júl. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Úgy tudom alapvetően szereti az ember a víz közelségét, a forrásokat, folyókat, tavakat.

A víztükröt, esetleg a csobogást.


A víz fontos az életbenmaradáshoz kb. napi 3 litert produkálnod kell valahonnan. Nem is olyan könnyű tárolni, mint mondjuk a egy marék magot és bogyót.

Sőt néha a kaja is házhoz jön.


Ezért kialakulhatott akár az evolciós közelmultban is egy ösztönös vonzalom a vízforrásokhoz.

júl. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!