Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azért félünk a haláltól, mert...

Azért félünk a haláltól, mert valójában tudjuk, hogy a halál után a semmi van?

Figyelt kérdés
júl. 27. 11:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
Nem mindenki fél a haláltól, pl én sem, annak ellenére, hogy tudom, utána nincs semmit. Egyszerüen tudomásul vettem, hogy ez van, éppen ezért az életemet úgy élem, hogy jól érezzem magam, amíg van rá lehetöségem.
júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A nagy Levin ***** válasza:
90%

Van aki azért fél a haláltól, mert tudja, hogy semmivé foszlik a tudata. Van aki azért, mert hite szerint nem jut a mennyországba (Paradicsomba, Walhallába, stb.). És van, aki nem fél tőle, sőt van aki megváltásként gondol rá.


Én nem félek a haláltól, legfeljebb az idejétől és a módjától.

júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
És ezt honnan tudjátok biztosra?
júl. 27. 11:42
 4/30 anonim ***** válasza:
Mi az az "ez", amit honnan tudunk?
júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

A tudomány azt mondja "erről", hogy az élőlények az ismeretlentől félnek.

A biztos az, hogy meghalunk. IGEN VALÓSZÍNŰ, hogy utána nem történik semmi.

Amennyiben hitbéli dolgok érdekelnek, azt pedig ne a tudományon kérdezd.

júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudjuk valójában, hogy mi van a halál után.


Érdekesebb kérdés, hogy mi volt a születés előtt. Elvileg a semmiből nem tud valami lenni, ez alapján nekem sokkal logikusabb, hogy születésem előtt is éltem valahol, majd a korábbi létezésem végén kerültem a mostaniba. Összességében én hiszek az újjászületésben. Aztán persze lehet, hogy nincs igazam.


A haláltól inkább a veszteség miatt szoktak félni az emberek; elveszted a mostani (komfortos) élethelyzetedet, a szeretteiddel nem fogsz tudni kapcsolatba lépni, stb., illetve nem tudod, hogy hova fogsz utána kerülni (maradva annál a két lehetőségnél, hogy menny vagy pokol). Ez az egy dolog, ami miatt félek egy kicsit a haláltól, de ha volt korábbi életem, akkor abból sem emlékszem semmire, tehát a következő életemben is így lesz, így nem fogom veszteségnek érezni.

júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%

"sokkal logikusabb, hogy születésem előtt is"

Ennek nincs köze a logikához!

A születésed előtt az anyagaid léteztek, a szellemed nem, mert az akkor épült fel.

Ugyanígy kérdezheted, hogy ha egy házat építenek, az hol volt 100 évvel előtte? Sehol.

júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
23%

#7, mégis hogyan kell értelmezni azt, hogy "a szellem felépül"? És miből épül fel a szellem?


"Ugyanígy kérdezheted, hogy ha egy házat építenek, az hol volt 100 évvel előtte? Sehol."


Már ne is haragudj, de ez nettó baromság...

júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
60%

"a szellem felépül"

Pont úgy, ahogy írtam. Előtte nem volt semmiféle gondolatod, most meg van.


"És miből épül fel a szellem?"

Bármilyen meglepő: az agysejtek működéséből épül fel.

De ha te ezt nem tudod, akkor még nagyon sokat kell tanulnod. Ez amúgy látszik is a válaszodból.

Mint említettem: most a tudományokon vagyunk! Ha te semmit nem értesz ehhez, akkor mit keresel itt?

júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
28%

#9, miért, te mennyire is értesz hozzá? Hány diplomád is van a témában? Már csak azért is, mert a szellemet kevered a tudattal...


Egyébként a tudomány a lélek létezését nem zárja ki, vagyis az élet lehet több, mint a biológiai folyamatok összessége.

júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!