Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak a földnek van időjárása,...

Csak a földnek van időjárása, vagy a naprendszer minden bolygójának?

Figyelt kérdés
Sziasztok,szóval csak a földön van időjárás? (szél eső egyebek) (a kategóriát nem tudtam, ide gondoltam jó lesz)
júl. 19. 15:23
 1/5 VándorSeregély ***** válasza:
100%

Más bolygóknak is. Gyakorlatilag aminek van légköre, annak vannak légköri jelenségei, időjárása is.

Például a Jupiter híres nagy vörös foltja nem más, mint egy gigantikus anticiklon.

júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azokon a bolygókon van, amelyeknek van légköre.

[link]

júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel:

"Időjárásnak nevezzük egy bolygót a világűrtől elválasztó atmoszféra valamely helyen és rövidebb időszakban jellemző fizikai paramétereit, azok kialakulását és egymásba átalakulását." [ [link] ]

és nem csak a Földnek - mint bolygónak - van légköre, ezért időjárás más bolygókon is lehet.


Például a Marson:

[link]

[link]

[link]

[link]

júl. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:
100%
Sőt, nemcsak a bolygóknak, hanem akár a holdaknak is. A Titánon például van folyadékciklus (igaz, nem víz, hanem metán), így pl. vannak metántavak is. Azért csobbanni benne ellenjavallt 😂
júl. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm. Gondolom olyan mint a földön mindig változik. (Úgy tudom a földhöz képest sokkal szélsőségesebben)
júl. 19. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!