Ouch.
Amikor láttam, hogy origo, már fogtam a fejem. Régen milyen jó kis hírportál volt (nagyon régen), mára lecsökevényesedett egy szennylap szintjére.
Jótanács: kerüld!!!
A halál definíciója annyira egyébként nem is egyértelmű. Nem (feltétlenül) egy pillanat az egész, mint egy on/off kapcsoló.
Pl. ha megáll valakinek a szíve, és a klinikai halál állapotában van (kimeríti annak definícióját), akkor még lehet, hogy visszahozható a megfelelő orvosi módszerekkel. Azt mondják rá, halott volt, de hát nyilván (más szempontból) mégsem.
A videóban pedig, ahogy #13 (17:59) is rámutatott, már eleve megy a ferdítés, mert úgy kezdi, hogy "a halál után is tudatunknál maradunk", majd azzal folytatja, hogy "a haldoklóknál mértek ki EEG és EKG aktivitást".
Akkor most halottakról, vagy haldoklókról beszélünk, kedves origo?
---
Tény, hogy a halál folyamata során, akár a szív megállását követően is figyelhető meg EEG-vel egy rövid ideig agyi aktivitás. Lehetséges, hogy a klinikai halál már beállt, de az agyhalál még nem.
Ha az utóbbi is pipa, akkor kampec.
Definíciószerűen, ha az agyad halott, akkor nem lehet aktivitása, ergo nincs mit mérni, és nincs is tudat.
Márpedig, mivel a tudat agyi aktivitáshoz kötött, ezért az nem létezhet, ha nincs mi működtesse.
Összefoglalva: bizonyos fokú tudatosság LEHETSÉGES a klinikai halál állapotában (bár az életfunkciók drasztikus "kilaposodása" miatt kérdéses ennek foka), ha viszont a valódi (agy)halál is bekövetkezik, akkor ott már semmiféle tudat nincs.
Halálunk után MEDDIG, ez a kérdés.
Definíció szerint persze semeddig, de itt arról van szó, hogy a klinikai halál beállta után meddig van mérhető agyi aktivitás. Az újabb kutatások szerint volt rá példa, hogy negyed óráig is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!