Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az az evolúció?

Mi az az evolúció?

Figyelt kérdés
júl. 3. 11:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%
Egyedfejlődés.
júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%
Természetes kiválasztódás
júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
Amiben te kételkedsz.
júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Tevenyereggyarto ***** válasza:
93%
Csak 117 oldalnyi kérdés van róla itt a GyK-n… “véletlenül” a kérdéskiírást használtad az oldal vagy a Google keresője helyett?
júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
kíváncsi vagyok, hogy amit belinkeltél, vajon ő mennyi pénz keres az állvideóival?
júl. 3. 13:14
 7/30 anonim ***** válasza:
79%

Az evolúció az a folyamat, amelyben a biológiai populációk örökölhető tulajdonságai megváltoznak az egymást követő generációk során.


pl:

Adott a kék tenger barna halakkal. Ha lesz egy olyan hal, ami kicsit kékesebb, akkor azt a ragadozók nem látják meg annyira, mint a társait, kisebb eséllyel lesz kaja, és jobbak a szaporodási esélyei, így tovább is tudja adni azokat a géneket, amitől kékesebb.

Egy idő után meg a barna halakat felváltják a kék halak teljesen (vagy csak kis számban marad meg az eredeti szín).

Ha nem kékesebb, hanem pirosabb a hal, akkor az a tengeren nem szerencsés, mert ő végzi inkább valószínűleg kajaként, így az a vonal meg is szakad már az elején.

Ugyanez a mese viszont egy sáros vízű folyóban már nem ilyen lenne. Ott a kék is a piros sorsára jut, mert a barna a legjobb rejtőszín.


másik pl:

Az erdőből az egerek egy árvíz miatt kiköltöznek a köves hegyekbe. Már az erdőben is többféle minta és szín is fellelhető volt közöttük, nem osztott nem szorzott hogy barna vagy fekete-szürke valamelyik az árnyékos avarban. De a köves terepen inkább azok élnek túl és szaporodnak, akik szürkésebbek, vagy esetleg teljesen szürkék. A többi variáció eltűnik.

júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
És ez bizonyítja, hogy Isten nem létezik <3
júl. 3. 13:19
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Most a kérdező vagy szívat, vagy egy 16 éves diákról van szó (mert ugye fiatalabban nem lehet regisztrálni az oldalra...), akinél leghamarabb 1-2 év múlva lesz tananyag az evolúció (bár fogalmi szinten már legkésőbb kilencedik osztályban tanítják, de szerintem általánosban is) és könnyebb kérdést kiírnia, mint keresnie.

Nagyon minimális az esélye, de az is lehet hogy olyan mint apám, aki a 60-as években (állítása alapján) egyáltalán nem tanult biológiát. Általánosban (állítása szerint) nem volt biológia óra, utána meg szakmunkásban tanult, ott egyáltalán nem tanítottak természettudományt (igazából a legtöbb szakközépben ma is csak névlegesen van), 17 évesen meg otthagyta az iskolát és azóta nem tanul, folyamatosan dolgozik. Ő tényleg olyan, hogy az alapfogalmakkal sincs tisztában, de ő legalább tudja használni a keresőt.

júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
60%

9


Szerintem vagy troll, vagy valláskárosult.


Én amúgy pl a közoktatásban sosem tanultam az evolúcióról. (7-es vagyok)

júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!