Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem tudja az ember...

Miért nem tudja az ember megemészteni a húst, minden más ragadozó pedig igen?

Figyelt kérdés

júl. 1. 12:29
1 2 3 4
 21/32 sadam87 ***** válasza:
100%

#19

XD XD


#20

Ügyesen próbálod kikerülni, hogy válaszol a kérdésre.

júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
30%

A növények alapból olyan sejtekből állnak, amelyeknek a falát nem tudjuk megemészteni.

A rágás itt nem sokat ér. Sok (nyers) növény úgy jön ki belőled, ahogy bement. Nem mindegyik, persze - lehet néhány ellenpéldát mondani.

A hússal ilyen problémák nincsenek, az simán emészthető. Ellentétben a kérdező állításaival.

júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
26%
Ez a négy lepontozó mind megbukott bioszból?
júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 sadam87 ***** válasza:
100%

#22

"A növények alapból olyan sejtekből állnak, amelyeknek a falát nem tudjuk megemészteni."

Kösz, ezzel tisztában vagyok. Jobban örültem, ha inkább a kérdésem re válaszoltál volna...

A rágás meg tényleg nem sokat ér abban, hogy megemészd a cellulózt. Mondjuk abban már inkább segíthet, hogy feltördeld a sejtfalakat, így szabaddá váljanak a sejtekben levő, emészthető tápanyagok. ¯\_(ツ)_/¯

júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
46%

"feltördeld a sejtfalakat"

Pont erre mondtam, hogy nagyon nem hatékony, csak egy kis %-ot tudsz így feltörni.

Próbáld ki, rágjál meg valami növényt, aztán nézd meg mikroszkóp alatt, hogy mennyi sejt tört össze benne. Nagyon kevés.

júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Mojjo ***** válasza:
100%

A bélbaktériumaink egyébként nem termelnek celluláz enzimet véletlenül?


(Tudom goto Google, de a mai Google motivációmat már kiéltem abban, hogy megnézzem, a rágás a növényi sejtfalak mekkora hányadát töri fel, és 20-40 lett az eredmény)

júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
80%

"20-40"

NYERS ételnél?


"celluláz enzimet"

Úgy tudom, nem.

De ha a vastagbélben akadna is ilyen, azt már nem tudod felszívni.

júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 dq ***** válasza:
100%

20-40%? (Vagy 1/20-1/40-ed rész?)


Számít emésztésben, hogy rágással "feltörjük a sejtfalakat"? Többet kéne rágni a nyers zöldségeket?

júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
50%
Mert nem ragadozó , az állatoknak van erre bélrendszer erős savas nyál bélflóra gyomornedv ami a fertővel hullamérgekkel elbánik. A ragadozó a füleiket tudjak mozgatni a mancsukon karmok vannak . A főzés sütés a vitaminokat elpusztitja , 70 cfoktól lebomlanak .Az ember nem tudja leutánozni a húsevőket mert azok mindenestül megeszik az alanyt , az ember ebbe belehal .
júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

#29 ( 15:53 ) Válaszadó írja: "erős savas nyál"

Ezzel a hazu hmm tárgyi tévedéssel egy vegetáriánus proaganda könyvben találkoztam sok éve.

Megnyaltam egy darab ph-papírt, halvány kékre változott a színe. Jelezvén, hogy a nyálam enyhén lúgos. A papír másik felét a kutyám felé nyújtottam, Ő is megnyalta. A ph-papír még erőteljesebb kékre váltott mint nálam. ( A savas kémhatást narancs, vagy vörös szín jelzi)

Elméleti úton is cáfolhatjuk a savas nyálat. Az emlősőknél biztos, a gerinceseknél valószínűleg sincs savas nyálú állat. Egyszerűen mert a savas nyál először feloldaná az állat saját fogait.

júl. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!