Miért kell egymást kinyírni?
Így alakult. Az élet olyan ,hogy mindenféle energiaforrást igyekszik megszerezni/kihasználni/alkalmazkodni hozzá. Viszont a rendelkezésre álló lehetőségek, életterek végesek s bizony egy élőlény is lehet ilyen hatékony energiaforrás egy másik számára. S mivel végesek a lehetőségek ezért az élőlények egy idő után kénytelenek versenyezni egymással. Így előnyben lehet az aki/ami meg tudja enni a másikat.
Egyébként pont emiatt gondolják úgy ,hogy az élet hajnalán mikor még csak egysejtű-félék voltak s azok sem mindenhol még nem igazán volt egymást felzabálás meg programozott halál, ilyesmik, mert ezek nélkül is működött a dolog. Ezek csak később kezdtek kialakulni mikor már fogyatkoztak a helyek s kezdtek egyre jobban versengeni egymással. Talán ha végtelen kiterjedésű lenne a Föld akkor olyan világ lenne ahol ma sincsenek ilyesmik, bár maga az élet is lehet megrekedt volna egysejtű-szinten vagy legalább is jóval lassabban “fejlődne” (ha nincs versengés, nincsenek akkora és annyiféle szelekciós erők akkor minek is bonyolódni ha egyébként olyan a környezet ,hogy tök jól megvannak egysejtűként is).
Nem élhet mindenki napsugárból. A fű is élőlény. Meg a káposzta is.
És az evolució nem úgy indult, hogy az agyagásványok elkezdtek fehérjegyárat építeni. Azóta ez megy és megszoktuk.
Mert a természeti törvényekből szinte adja magát.
Gondolat kísérletben képzeljük el, hogy kezdetben csak növényevők vannak.(nem mintha a növény nem egy másik élőlény lenne) Ez esetben a növényevő élőlények addig-addig szaporodnak ragadozók híján, míg már többen lesznek, mint az élelem. Ekkor jön egy olyan faj, ami megeszi a döglött, vagy kisebb élőlényeket. Eleinte csak szükségből, de ha nem jár nagyobb kockázattal, mint amekkora a nyereség, akkor marad is ennél a táplálékforrásnál. És szépen lassan evolválódik a húsevő irányba. Ami annyit takar, hogy ezen faj azon egyedei lesznek sikeresebbek, melyek jobban tudnak vadászni vagy jobban tudják megemészteni az állati élelmet.
Egy idő után, ha annyira elszaporodik ez a faj, hogy túlegye a növényevőket, akkor élelem hiány miatt csökken a számuk, míg a növények elszaporodnak és a növényevők létszáma is újra nő. Ez egy természetes önszabályzó folyamat, ami működik is a természetben.
Kicsit talán elkalandoztam, de a lényeg az, hogy ha elfogy a táplálék, mert túlszaporodtak a növényevők, akkor adja magát táplálékforrásnak a többi növényevő.
Egyébként nagyon kevés a tisztán növényevő élőlény. Még a legelésző marha is megeszik egy csomó rovart a fűvel.
"hiszen alapvető kémiai anyagokra van csak szükség"
De ha homokot eszel éhen halsz.
6. Beírtad az állatokat, de a növényeknek se jó, ha megeszik őket. Ezért fejlesztenek pl. mérgeket a növényevők ellen. A vegetáriánusok se gondolnak bele ebbe, csak azért, mert egy növénynek nem állati reakciója van a megevésre. Ugyanakkor a maga módján védekezik ellene, csak a növényevőt ez nem érdekli.
Amúgy van optimális megoldás: a gyümölcsevés. A növény azért hozza létre, hogy megegyék. Sok gyümölcsevő állat van. Az ember ősei is annak indultak.
"Amúgy van optimális megoldás: a gyümölcsevés."
De csak akkor, ha utána elülteted a magokat.
Mert van olyan állat, amelyik nagyon sok utódot hoz létre, mert sok elpusztul. Azokat ugyanilyen indokkal meg lehetne enni. Pl. az aranyos kisteknősöket. :-)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!