Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudománypártiak többsége a...

A tudománypártiak többsége a jóságról, szeretetről, önzetlenségről, lelkiismeretről, bűntudatról, önzetlenségről mit gondol?

Figyelt kérdés
Hogy azt mind az evolúció szülte?
2024. jún. 27. 10:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Ezek emberi döntések
2024. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Nem az evolúció közvetlenül, de közvetve igen, hisz az ilyen viselkedés csoportokat hoz össze, úgy meg erősebbek, mint egyedenként.
2024. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1


Most okosnak érzed magad ettől, hogy ezt leírtad?

2024. jún. 27. 10:46
 4/27 A kérdező kommentje:

2


Amit nem értek, hogy hogy lesz egy protonból, elektronból, fehérjéből stb egy olyan szubjektív érzelem mint lelkiismeretfurdalás, szeretet, stb.

Tehát hogyan alakul át maga a kémiai és fizikai folyamat egy megfoghatatlan szubjektív élménnyé?

Ezt a tudósok levezették már?

2024. jún. 27. 10:47
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

4.: Remélem, Te is tudod, hogy még kiskanál porcukor csésze kávéban való feloldódását sem lehet egzakt módon, zárt alakban, vagy akárcsak szuperszámítógépen modellezni kvantumfizikai szinten, nemhogy a tudat működését. Sőt, egy aminosav feltekeredését se nagyon. Akkor miért kérdezel ilyesmit? Ennyire tájékozatlan vagy, vagy csak szimplán trollkodni támadt kedved?

Egyébként a rövid válasz: jelenleg nincs általánosan elfogadott tudományos tudatelmélet (ami egyre komolyabb etikai és filozófiai problémákat okoz, ui. senki sem tudja megmondani, hogy mi a helyzet a jelenlegi és a jövőbeli AI-k esetleges tudatával, ill. öntudatával). Viszont egyelőre nem látszik semmilyen kényszerítő ok, ami miatt a tudatot az anyagtól különböző entitásként kellene felfogni. Tehát ez egyelőre egy tudományos kutatás tárgyát képező, de nem megválaszolt kérdéskör.

2024. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Annyi mindenesetre biztos, hogy nagyon egyszerű, akár kilenc atomból álló molekulák, mint az etanol, komplex viselkedési mintázatot képes kiváltani az agyból, szóval nem kell túlmisztifikálni a szubjektív érzelmeket.
2024. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

“ Sőt, egy aminosav feltekeredését se nagyon. Akkor miért kérdezel ilyesmit? Ennyire tájékozatlan vagy, vagy csak szimplán trollkodni támadt kedved?”


Nem trollkodás. Csak simán érdekel a téma. Hogy mi készteti az élettelen anyagot hirtelen életre. A szervetlenből hogyan lesz szerves. Milyen erő hatására alakul át tegyük fel a szén, hidrogén stb molekula egy olyan sejtté amely él, mintha öntudata lenne, szaporodik, lélegzik stb. Mi az az “érintés” ami hirtelen életet ad az élettelennek?

2024. jún. 27. 11:43
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
7. Egykor azt feltételezték, hogy az életjelenségeket egy különleges erő, a "vis vitalis" okozza. Azóta létrejött a biokémia és a genetika tudománya, és kiderült, hogy "vis vitalis" nem létezik, de nincs is rá szükség. Az élő rendszerek elképesztően bonyolult anyagi rendszerek, amelyeket az ismert kémiai és fizikai erők működtetnek. Nem szerencsés úgy feltenni a kérdést, hogy "mi készteti az anyagot hirtelen életre?". Viszont, ha úgy teszed fel a kérdést, hogy pl. "hogyan történik az aktív transzport a sejthártyában?", vagy "hogyan képes a klorofill kémiai energiaként eltárolni a napfényt?", vagy "hogyan zajlik az energiatermelés a mitokondriumban?", akkor pontos válaszokt kaphatsz az életjelenségeket megalapozó folyamatok működéséről.
2024. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Az életet magát még nem az evolúció szülte, csak utána tökéletesedett, és csak ezt látod ma.

Az első élőlények még nem tudtak mozogni, védekezni, üríteni, sőt: enni sem. Igazából alig éltek.

2024. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
36%

Semmit nem gondolok róluk, mivel az ember alapból önző, szóval az ilyenek mint a szeretet, önzetlenség stb. csak àtmeneti állapot egy ember életében.

Amúgy igen, ezek is az evolúció termékei.

2024. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!