Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az időjárást milyen szinten...

Az időjárást milyen szinten tudják befolyásolni?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz, hogy működnek a jégkár elhárító rendszerek? Ahhoz képest elég sok jégverésről hallani mostanában is mindenfelől. Vagy hogy tudják befolyásolni, hol mennyi csapadék essen?
jún. 23. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

"Tényleg igaz, hogy működnek a jégkár elhárító rendszerek?"

Igen, van:

[link]


"Ahhoz képest elég sok jégverésről hallani mostanában is mindenfelől."

Viszont statisztikailag - lásd az előző oldalt - ebben az évben kevesebb volt a jégkár, mint a korábbi években.


"Vagy hogy tudják befolyásolni, hol mennyi csapadék essen?"

Nem a csapadék mennyiségét, hanem a jégszemcsék számát növelik a felhőbe juttatott ezüstjodid-aceton oldat párologtatásával:

[link]

jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

Tesla munkássága alapján már évtizedek óta kísérleteztek a hullámokkal frekvenciákkal az időjárás befolyásolására.

Elsőnek az Usa csinálta meg az orosz oldalról is kijöttek infók hogy a tajga erdőrengetegében egy kisvárosnyi méretű hullámtechnológiás technikai eszközt állítottak fel.

Usa-ban Haarp a neve a technológiának Alaszkában volt az első tevékenységi központja.

Rájöttek hogy az időjárást lehet befolyásolni és ezt geopolitikai események ráhatására is fellehet használni.

2004. december 26.

Aki ott volt és átélte tudja hogy valami olyan történt ami eddig nem volt az emberiség történetében.Fura morajló hang az óceán felől majd fényanomáliák szintén az óceán felett a nappal.

Alaszkában a Haarp központja körül több világszerte földrengéskutatással foglalkozó szervezet hatalmas tevékenységet észlelt.Bekapcsolták a technikát és a történelem legnagyobb cunamija tönkretette Dél-Kelet-Ázsia országainak azt a részét ami az óceán mellett volt.

Irányított rengéshullámot tudtak előidézni az óceánban ami kiváltotta a cunamit.De a technika bekapcsolásakor mérték az anomáliákat Alaszkában is.

Miért volt a cunami?

Pár héttel korábban az Usa küldöttsége járta végig az ázsiai térséget hogy csatlakozzanak az Usa gazdasági és katonai tömbjéhez.

Szinte mindenhol elutasító válasz volt.

Miért?

Mert hetekkel korábban az orosz és kínai vezetés is végigjárta az összes országot tárgyalni és addigra már döntött minden ország hova akar tartozni.

Ezután a kínai kormány erőteljes külpolitikai versenybe kezdett az ázsiai térség befolyás szerzése miatt.Politikai üzengetések gazdasági szankciók az országoknak.

Usa ezt nem tudta tétlenül nézni.

2008.május 12.

Alaszkában szintén szokatlan szeizmikus tevékenységet észleltek bekapcsoltak a szirénák.Ami utána volt szerintem mindenki emlékszik rá a híradókból.Szecsuán tartomány fölött zöldes sárga kékes színeket észleltek de függőleges csíkokban.Fél óra múlva egy hatalmas földrengés lerombolta a tartomány egy részét.

Melyik részét?

Utólag derült ki a földrengés központja a kínai kutatóbázisok és atomkutatási központok meg a későbbi űrtechnológia kutatási központok voltak amik ennek a tartománynak azon részén voltak ahol az epicentrum volt.

Üzentek Kínának hogy vegyen vissza a külpolitikai játszmákból.

De hogy kerek legyen a történet kanyarodjunk kicsit vissza az orosz tajga erdő közepére ahol a kisvárosi méretű szintén hullámtechnikát alkalmazó szerkezet áll.

2005. augusztus.

Az orosz kínai érdekszövetség eldöntötte hogy nem hagyja veszni a Dél-kelet-ázsiai térséget de értették a jelent amit az Usa küldött a cunami által.

Abban az évben az orosz tajgán szokatlan szeizmikus tevékenység volt több helyről észlelték.Válaszul a cunamire bekapcsolták ott is a hullámfegyvert.

Lecsapott a történelem legnagyobb hurrikánja a katrina letarolva a Mexikói -öböl térségét és New Orleans-t.Megértette az Usa hogy nincs egyedül ebben a játszmában.

Egy darabig úgy volt a külpolitikát eltudják simítani találkozásokkal megbeszélésekkel.

Majd a válasz a 2008 szecsuáni földrengés volt ami a történelem egyik legsúlyosabb gazdasági tönkretételét jelentette egy gazdasági térségnek.

Utána megállapodtak a felek hogy egymás érdekszövetségei ellen nem használják ezt a technikát hiába van mindkét félnek.

jún. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Tudják befolyásolni, és működnek a "jégkárelhárító" rendszerek, csak nem arra használják, ami a neve, hanem a sima esőfelhőket bombázzák szét, hogy szárazság legyen. Ezzel az a cél, hogy ne tudd magadnak megtermelni a zöldséget-gyümölcsöt, hanem a multiknál vedd meg a külföldit.
jún. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:
86%

Nem kétlem, hogy multi cégek sumákolnak amivel csak lehet, de akkor miért van aszály az USA-ban is? És miért van annyi tornádó is az USA-ban? Ettől még a nagy pénzéhes cégek tényleg elég számítóak és fondorlatosak, de az időjárást nem az USA "csinálja" a világon.


Vannak online térképek és az amerikai médiában is fellelhető a téma.

[link]

[link]


A térkép megjelenése: 2024. június 20. (csináltam printscreent is, ha változna az oldal)

[link]

jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Az időjárást helyi szinten lehet befolyásolni, és így, ahogy a #1 és #4 írta.

Meg lehet oldani, hogy a Vörös téren sose legyen eső a győzelem napján.

A hülye ezoterikus írások meg majd akkor lesznek igazak, ha egy bolygó energiájával rendelkezünk.

jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elolvastam a szakdolgozatot, amit az 1-es válaszoló linkelt, érdekes volt. Nem gondoltam hogy ennyire hatékonyan működik a talajgenerátoros jégkár elhárítás már. Viszont nagyon drága, emiatt csak 3 délnyugati megyénkben van, Szóval az ország többi területe gyakorlatilag teljesen védtelen a jégesőkkel szemben. Viszont ebben a három megyében egyértelműen látszik, mennyire hatásos, szóval megérné kibővíteni még ha drága is. Egyetlen hátránya hogy a más kialakult nagyobb darab jegekkel nem tud csinálni semmit, tehát ha mondjuk az országba már úgy érkezik be egy zivatar, hogy vannak benne nagy jégszemek. Ezért úgy lenne a leghatékonyabb, ha mindenhol lennének ilyen lalajgenerátorok.


Csapadék előidézésben már nem ennyire hatékony a technológia, a legnagyobb korlátja hogy nem tudják a levegőt nedvesebbé tenni, csak abból a légnedvességből tudnak valamivel többet kinyerni, ami éppen jelen van. Derült égből pl. nem tudnak esőt fakasztani, de ezt gondoltam is. Viszont ha van egy nagy nedvességtartalmú légtömeg, az ott lévő felhőkből gerjeszteni tudják a csapadékképződést, és a tanulmány szerint kb. 15 százalékkal több eső hullik ki így a felhőkből. Ez nem egy nagy százalék, de azért valami.


A csapadék eloszlatásról is szerettem volna többet megtudni, de sajnos arról nem sokat írnak, csak hogy Kínában elvileg sikerült nekik az Olimpia idején. De gondolom jó kis pénzbe kerülhetett, valamint nem hiszem hogy sokkal nagyobb hatékonysággal meg lehet csinálni, mint a csapadékgerjesztést.


Ha tud még valakinek hasznos olvasnivalót a témában, akkor nyugodtan küldje, érdekes téma ez számomra szóval szívesen olvasnék még ilyenekről.

jún. 24. 16:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ezeket azért se nagyon használják, mert egyes gazdák szerint elszívja az esőt előlük.

Sajnos sok hülye lúd disznót győz... lásd: német atomreaktorok leállítása.

jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
4@ Usaban nincsenek multik sem önellató termelők ...
jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
6-7 Azért van több 10 ezer belőlük mert nem használják azert vették bizonyara hogy álljoh . Komplett idióták vagytok egyreszt nert a tényeket elutasitjatok, masreszt ezt a géprendszert tamogatva aszályimádok vagytok .
jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
Green.hu Portfolio cikkezte a napokban Felhőfenyesitést hővisszaverést alkalmaz az usa emiatt hőség lesz ott és nálunk, bejött . Mindezt a mi érdekünkben , bármi kárt csinalnak az tagadják ha lebuknak biztos hogy jó céllal teszik ...
júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!