A HAARP-al tudják befolyásolni az időjárást, csapadékot ilyesmit, annak kezelői?
Köszi. Most nem találom, de mint ha több szerkezet is lett volna.
Hogyan kutatta? Mit csinált/csinál pontosan?
> A HAARP-al tudják befolyásolni az időjárást, csapadékot ilyesmit, annak kezelői?
Időjárás befolyásolására nem volt alkalmas.
> Egytalán mennyi ilyen HAARP van és pontosan hol?
Ez egyetlen kutatási program volt, egyetlen eszközzel, ami 1993 és 2014 között működött Alaszkában, Gakona várostól nem messze.
> Mire valók ezek amúgy?
Az ionoszféra viselkedésének tanulmányozására.
> Sok mindent nem hoznak nyilvánosságra.
Ilyen alapon bármi lehet bármi. Pl. a Szépművészeti Múzeum lehet titkos atombomba fejlesztő üzem. De mi most a tudomány kategóriában vagyunk, nem a konteó kategóriában.
5! Nem én fogalmaztam meg a kérdést. Kérd meg a moderátorokat, kategorizálják át.
Amúgy itt úgy tűnik ti a HAARP-nál dolgoztok, hogy biztosan tudjátok mit csinálnak. Ti csak véleményt írtok, az a buta aki azt hiszi mindenre tudja a választ és nem kételkedik.
Írjátok, hogy nem lehet az időjárást befolyásolni vele, csak kijelentéseket tesztek, de tényeket nem mutattok. Ezért ment a piros.
> Nem én fogalmaztam meg a kérdést. Kérd meg a moderátorokat, kategorizálják át.
Miért? Felteszem a kérdező azért tette fel a kérdést a tudomány kategóriában, mert a dolog tudományos oldala érdekli. És ahogy mondtad, ő írta ki a kérdést és nem te.
> Amúgy itt úgy tűnik ti a HAARP-nál dolgoztok, hogy biztosan tudjátok mit csinálnak. Ti csak véleményt írtok, az a buta aki azt hiszi mindenre tudja a választ és nem kételkedik.
Te sem a HAARP-nál dolgozol, így te is csak véleményt írsz, de az azért eltér, hogy milyen forrásból származó, illetve mennyire megalapozott az a vélemény. A kételkedés jó dolog, ha van alapja, de te nem kételkedsz a hivatalos álláspontban, hanem elutasítod azt, úgy tűnik, hogy különösebb érdemi tudás, belegondolás nélkül.
> Írjátok, hogy nem lehet az időjárást befolyásolni vele, csak kijelentéseket tesztek, de tényeket nem mutattok.
Nos, attól tartok nem vagy tisztában azzal, hogy milyen nagyságú energiák alakítják az időjárást. Bár lehetne némi elképzelésed az alapján, hogy milyen „rendrakásra” képes egy hurrikán, egy villámárvíz, vagy akár csak egy erősebb orkán.
Pl. Magyarországon 2020-ban a megtermelt villamos energia kb. 1,5%-át szélenergia adta. Márpedig nincs az *egész* ország beterítve szélerőművekkel, de még ha lenne is, és szélerőművekkel fedeznénk a teljes villamos energia igényt, akkor is csak a légkör aljáról „kapirgálunk” le energiamorzsákat, ami a komplett légréteg mozgási energiájához képest elenyésző. Gondolj bele, akkor mekkora energia kellene, hogy ennek a légrétegnek a mozgási energiáját érdemben befolyásoljuk. Magyarország éves villamos energia termelése talán elég lenne, hogy csináljunk egy ideig-óráig tartó gyenge szellőt az ország felet.
Jelenleg a csapadékot tudjuk befolyásolni, de egyetlen módon:
ha már éppen le akar esni az eső, azt egy kicsit meg tudjuk gyorsítani egy kis területen.
Ez azért jó dolog, mert ha olyanok a körülmények, hogy jégeső esne, abból így közönséges eső lesz.
Ez az egyetlen dolog, amit csinálni tudunk, és még ezt is csak kisebb területen.
7. Hiába idézgetsz, mert nem tudod értelmezni a feltételes módot. A 4-es kommentben azt írtam, hogy lehet. Szégyen amit művelsz itt.
Az időjárást természetesen tudom milyen tényezők alakítják, már megint egy valaki, aki belelát mások fejébe. Olyan technikákat is feltalálhattak már, amit nem hoztak még nyilvánosságra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!