Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van, ha az időt tévesen...

U. Xorter kérdése:

Mi van, ha az időt tévesen exponenciális gyakoriságú jelforrásokhoz (órák) igazítjuk, és azért nem vesszük észre, mert a biológiai folyamataink is ilyenek?

Figyelt kérdés
Az emberi érzékelés az órákat lineárisnak érzékeli. De ez nem csak annyit jelent, hogy közel azonos a jelfogás és a jeladás időbeli gyakorisága? Mi van, ha a lineárisnak hitt dolgok valójában exponenciálisak, és az olyan dolgok lineárisak, amiket - a saját inerciarendszerünkből tekintve egyébként helyesen - logaritmikusnak ítélünk meg?

jún. 23. 12:25
1 2
 11/12 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
40%

Na, de most tényleg!

Az ÓRA nevezetű idóméró szerketetek alapja, hogy megbizhatóen egyenletesen mozognak.

jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 krwkco ***** válasza:
76%

Az idő csak annyi, hogy 2 eseményről el tudjuk dönteni, hogy melyik volt előbb. Az órák: sorozatos eseménygenerátorok. Az a tapasztalat, hogy tudunk olyan "jó" eseménygenerátorokat létrehozni, amik szinkronban működnek. Hogy az összes "jó" eseménygenerátor két egységnyi eseménye között mennyi idő telik le, annak a kérdésnek nincs értelme.

Mert -mint említettem- az idő nem több, mint az, hogy az események sorrendbe állíthatók.

jún. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!