Azt mondta a tanárom, hogy 1 darab elem agyonüthet valakit. Hogy?
9-es: az is számít, hol volt a 2 pont a testen! Ha mondjuk ugyanazon ujjon, egymásról 1 cm-re, fém tűvel a bőr alá beszúrva, nehogy ugyanannyi legyen a belső ellenállása, mint 2 különböző talp között, vagy a feje teteje és az egyik talpa között, szintén mindkét végét tűvel a bőr alá beszúrva! Lehet hogy eleve beteg volt.
10-es: van aki érzékenyebb az áramra mint más, lehet hogy eleve beteg volt.
Mindkettőt hasznosnak jelöltem, köszi.
"Egyenfeszültségnél 120 V-ig törpefeszültség, elvileg azalatt nem kellene hogy agyonüssön valakit."
Itt írom a 9/9-ben, hogy ne tévesszük össze a törpefeszültség fogalmát a hozzányúlás engedélyezésével:
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..
"Ha mondjuk ugyanazon ujjon, egymásról 1 cm-re, fém tűvel a bőr alá beszúrva, nehogy ugyanannyi legyen a belső ellenállása, mint 2 különböző talp között, vagy a feje teteje és az egyik talpa között, szintén mindkét végét tűvel a bőr alá beszúrva!"
Gondolkodjál akkor még egy picit, ha mindkét elektróda egy ujjba van beszúrva, akkor annak az áramnak mennyi százaléka fog a szíven át menni?
Az, hogy mi az érintésvédelmi törpefeszültség, az környezet függő. Más egy ipari környezetben és más vizesben. Ha jól emlékszem vízbe meríthető készülékeknél az ÉV törpe feszültség 12V.
Ahhoz, hogy 1,5V veszélyes legyen, ahhoz nagyon sok mindennek kell összejönni. Azon kívül, hogy az elemet félre nyeled, vagy nagy erővel gozzád vágják nagyobb veszélyét látom. Arról nem is beszélve, hogy ha egy AA csllára rálépsz és hanyatt esel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!