A Dél-afrikai köztársaságban az ottani telek idején (tehát júniustól augusztusig) milyen hideg szokott lenni? Az ország már van annyira délen hogy ott érezhető tél legyen (pl:.hóesés, a magyarországi télhez hasonlóan alacsony hőmérsékletel)?
Egy terület időjárást sok tényező befolyásolhatja, a földrajzi fekvés csak egy a sok közül.
Pl a helyzete alapján Nagy-Britanniában is lehetnének kemény telek, de körül öleli az óceán, amiről tudjuk, hogy "nyáron hűt, télen fűt"
A Dél-Afrikai Köztársaság területére is hatással vannak az óceáni áramlatok, de ott is csak egy tényező a sok közül
"Az ország a mérsékelten meleg szubtrópusi övezetben fekszik; a nyugati part előtt a hideg Benguela-áramlat, a déli, valamint a keleti partok előtt a meleg Agulhas-, illetve Mozambiki-áramlat azonban jelentős hatással van a hőmérsékletre és a csapadék mennyiségére. Ennek következtében Fokvárosban 12 °C, Durbanban 18 °C, a tengerparttól távolabbi Johannesburgban pedig 10 °C az átlagos téli, júniusi hőmérséklet; a nyári (januári) átlaghőmérséklet nyugaton 21 °C, a keleti tengerparton és a felföldön 25 °C. A felföldön jelentős a napi és az évi hőmérséklet-ingadozás (a fagyos napok száma elérheti az évi 150-et). A csapadék nyáron hullik, kivétel a Fokföld, melynek éghajlata mediterrán jellegű. Az évi csapadék mennyisége keletről nyugatra csökken. A délkeleti peremhegységben több mint 2000 mm, míg Bushmanlanden alig 50 mm; a felföld keleti részén 500–800 mm, a nyugati aszályos vidékeken és a két esőárnyékos Karroo-medencében 100–250 mm. A belső területeken gyakoriak az aszályok." (Wikipédia)
"Az ország már van annyira délen hogy ott érezhető tél legyen (pl:.hóesés, a magyarországi télhez hasonlóan alacsony hőmérsékletel)?"
alapvetően nem, közel sincs eléggé délen és sok terület éghajlatát mérsékli az óceán közelsége
de azért magaslati fekvésű helyeken előfordul. ez a leghidegebb városuk, itt rendszeres a gyenge fagy és kisebb hóesés, és konkrétan turizmust épít rá, hogy náluk bele lehet kóstolni az igazi télbe:
de ahogy nézem, a mi fogalmaink szerint ez is inkább késő ősz, mint tél. főleg napközben, amikor a száraz levegő gyorsan melegszik (meg eleve jóval erősebb a napsugárzás, a 32. déli szélességen van, azaz európa legdélebbi pontjánál is jóval közelebb az egyenlítőhöz)
ennek ellenére létezik külön, havazásra szakosodott dél-afrikai előrejelző oldal is:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!