Az emberi tudat létező anyag?
Arra gondolok, hogy az agyon belül elektromos impulzusokból áll vagy sima adat egy adattárolóban?
Ha elektromosságból áll, akkor a halálkor hova tűnik el?
Elvileg anyag nem vész el...
Semelyik, a tudat nem elektromosságból áll, és nem is hasonlítható egy olyan rendszerhez mint például ahogy egy számítógép tárol információt.
Az elektromosság nem anyag, így nem tudom hogy hogyan kerül ide az anyagmegmaradás.
Kezdjük ott, hogy nem "elektromosságból áll". Az agyműködés elektromos impulzusok sorozata, de nem elektromosságból áll. Az elektromosság nem egy anyag, hanem energia. Így az elektromos impulzusok megszűnése (ami az agyhalált, azaz valódi tényleges halált jelenti) sem borítja fel az "anyag (energia) nem vész el" kijelentést.
Az energiamegmaradás törvénye szerint az energiát valóban nem lehet sem létrehozni, sem elpusztítani. Kizárólag átalakulni képes. Amíg él az ember, addig az étellel és itallal bevitt tápanyagokban rejlő energiát alakítja át a szervezet energiává, ebből származik az agyműködéshez használt elektromos impulzusokhoz szükséges energia is. Ha beáll az agyhalál és a szervezetünk már nem hasznosítja a tárolt energiát, akkor elkezd a test lebomlani. A lebomlást mikroszkopikus élőlények végzik, szó szerint elfogyasztanak minket. Tehát pont ahogyan mi is eszünk és energiát nyerünk más élőlények, növények, akármik elfogyasztásával, úgy a bennünk tárolt energiát is elfogyasztják, majd felhasználják más élőlények. Továbbá bizonyos tápanyagok felszívódhatnak a földben, ami később növények számára biztosíthat energiát. Meg még egyéb módokon hasznosul a mi energiánk. A mi bennünk tárolt energia is csak átalakul, nem semmisül meg. Minden ami mi vagyunk, amiből mi vagyunk, az energia. Energia, ami 100%-ban átalakul és újrahasznosul a halálunk után.
Van olyasmi, hogy anyag-energia-információ ekvivalencia, de az emberi agy esetében annyira kicsi tömegnek felel meg a másik kettő, hogy lehetetlen kísérletileg kimutatni.
Ennek az ekvivalenciának még elméletileg sincs jelentősége az agyműködés értelmezésénél. Az e=m*c^2 összefüggés értelmében egy elektrokémiai akkumulátor se lesz mérhetően nehezebb a feltöltött állapotában.
Maradjunk annyiban, hogy az ember alkotta számítástechnika megértése sokkal közelebb visz az agyműködés helyes megértéséhez. A legmodernebb AI rendszerek már elvileg is nagyon kezdenek közelíteni a biológiai struktúrák működési elvéhez, csak a fizikai platform teljesen más.
Hibaigazítás, az energiát helyesen nagy betűvel írjuk:
E=m*c^2
A tudat egyfajta előbukkanó/eredő tulajdonság. Amikor a rendszer több a részei összességénél.
Olyan, minthogy a H2O molekulák kölcsönhatásaitól létrejön a víz nedvessége.
Ha a vizet megkötöd CaSO4 el és gipszet kapsz vagy mondjuk 150 fokos túlfűtött gőzt csinálsz belőle, akkor a H2O molekulák "víznek" nevezett társulása megszűnik és vele együtt a nedvesség mint eredő tulajdonság se lesz többé.
Biztos öntöttél már gipsz figurát vízből és modellgipszből. A végén egy szép szürkésfehér szilárd "száraz" tárgyat tarthatsz a kezedben.
A víz (egyrésze) beépült a gipszbe, akkor mégis hová lett a "nedvesség"? A válasz, hogy megszünt. A vízmolekulák még léteznek, de többé már nem tudnak úgy kölcsönhatni, hogy azt "nedvesnek" nevezzük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!