Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a csont max pár ezer év...

Ha a csont max pár ezer év alatt teljesen elporlad, akkor nem gyanús, hogy 76 milliós dinoszaurusz csontok teljesen ép állapotban kerültek elő?

Figyelt kérdés

[link]


Érdemes megnézni a cikkben lévő videót, ott beszél ezekről a nő és laikusként nekem is elsősorban a csont említése tűnt fel gyanúként, hogy valójában egy nagy hoax a dinók létezése.



2023. dec. 16. 12:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
De igazad van. Egy komplett tudomány ág, a paleontológia, az összes múzeum, az összes régész, az összes kutató azon dolgozik, hogy pénzt, időt, energiát nem kímélve téged becsapjanak. Nagyon hihető.
2023. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Akkor felteszem másképp a kérdést:


Hogy a jó fenébe maradtak ép csontok 76 millió év után mikor nagyanyámból 20 év után már semmi nem maradt meg belőlem se fog 100 év múlva.

2023. dec. 16. 12:42
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A megkövült csontok mindenek, csak nem épek.


A megkövesedés során a betemetődött szervezet üregei (melyek folyadékkal vagy gázzal vannak feltöltve) ásványokban gazdag talajvízzel töltődnek meg, amelyből később az ásványok kiválnak és kitöltik az üregeket.

2023. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 sadam87 ***** válasza:
94%
Ha bizonyos körülmények között a csontok pár száz-ezer év alatt elporladnak, akkor más körülmények között hogyan maradhatnak meg a kövületeik évmilliókig? Hm... Fogós kérdésnek tűnik...
2023. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4: Fogalmam sincs, pont ezért gondolom, hogy nincs az az Isten, hogy 76 millió évig megmaradjon a csont.
2023. dec. 16. 13:06
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

- Megkövülés. A csontok ásványi anyagokkal telítődnek, aminek köszönhetően a csontok kőzetekké alakulnak, így nem porladnak el.

- A csontok gyorsan eltemetődnek, ami megvédi őket a környezeti hatásoktól (akár sárréteg alá, vagy vulkánkitörés utáni megszilárdult magmarétegtől stb.

- Olyan területen pusztult el az élőlény, ahol kedvezőek a feltételek a fosszilizálódáshoz. Jellemzően jeges területek vagy akár sivatagok

- Végül meg igazából csak az előző kiegészítéseként: a száraz területek (sivatagok) lassabb lebomlást eredményeznek.


Szibériában egész tetemeket találnak. Igaz ezek nem dínók és nem is többmillió évesek, de többezer éves leletek viszonylag éppen képesek fennmaradni a jégben. Nem csak csontok, hanem bőr, szőr, szervek, hús stb. Akkor szerinted egy kődarab ami egyszer csont volt több száz méter mélyen légmentesen elzárva a föld alatt könnyen bomlik le? Most nem a Jurassic Parkkal akarok példálózni, mert az nyilván nagyon elrugaszkodik a valóságtól, de annyi valóságalapja mégis van, hogy borostyánkőben valóban találtak már ősrovarokat, vagy kisebb állatokat. Ha a test teljesen légmentesen el van zárva, és a különböző talajlakó élőlények sem jutnak hozzá hogy segítsék a lebomlást, akkor bizony nagyon sokáig fenn tudnak maradni. Gondolom szegény nagymamád akiből "20 év után semmi nem maradt" csak egyszerű temetést kapott fakoporsóban, nem betonba öntötték és többszáz méter mélyre temették el

2023. dec. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 sadam87 ***** válasza:
100%

#5

Úgy látom, nem ment át a gondolatmenetem. Szerencsére a 6. válaszoló elég alaposan elmagyarázta a dolog hátterét, remélhetőleg majd az igen.

2023. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden elismerésem azoknak, akik megpróbálják elmagyarázni neki, de szemmel láthatóan hatástalan. Nem a magyarázatokkal van a gond, hanem a felfogóképességben.
2023. dec. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Tovább egészen más körülmények voltak a földön. Sokkal kevesebb lebontó gomba, egysejtű és baktérium élt (ha egyáltalán élt ilyen), ezért maradtak meg a kőszén, kőolaj és földgáz telepek is. Nem az történt, hogy elpusztult egy állat (növény) és azonnal elkezdett lebomnalni, mert ezek a lebontó szervezetek neki estek. Hanem volt idejük átalakulni, foszilizálódni. Ma erre sokkal kisebb esély van, mert nagy számban élnek már ezek a lebontó szerveztek. Nem emlékszem, hogy mikor jelentek meg ezek de jóval a dinók kora után.
2023. dec. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Kilences... lebontó szervezetek mindig is voltak az földi élet kezdete óta.
2023. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!