Mivel lehet "hatástalanítani" a radioaktív sugárzást?
A kérdés hülyének hat de elgondolkodtam rajta, hogy alapvetően az élet csupa ellentétekből áll. Fény - sötét, hideg-meleg, + illetve -, élet- halál, só- cukor stb.
Ezen elv alapján kell lenne valaminek ami a radioaktivitást semlegesíti.(maximum nem fedeztük még fel vagy olyan drága lenne nagy területeten alkalmazni, hogy az gazdasági csőd.
Egészen könnyen tudják "hatástalanítani" kb. mióta felfedezték (egyébként pont így fedezték fel) ismertek "árnyékoló" módszerek. Miután több fajtája van, mindegyik fajtára ismertek módszerek. Pl. az alfa eleve levegőben nem terjed túl messzire, és azt egészen könnyen el lehet "nyeletni". A gamma meg sima elektromágneses hullám (hasonló mint a fény) egészen nagy áthatoló képességgel, de megvan hozzá a módszer, hogyan lehet "árnyékolni".
Meg eleve ez is olyan, hogy egy bizonyos szinthez hozzá van szokva az ősszes élőlény, mert mindig is volt és mindig is lesz a környezetünkben radiokatív sugárzás. Vannak természetes "források". Amik természetüknél fogva sugároznak, és az élet ebben a "sugárkörnyezetben" alakult ki. Ehhez "szokott".
Fekete lyukkal simán lehet hatástalanítani.
Ha beledobod a fekete lyukba a sugárzó anyagot, akkor onnan nem fog kijönni se energia, se ionizáló részecske.
#2-höz. Sajnos se könnyen se nehezen. Számos ilyen gátlás nélkül átszáguld a földön. Az akár 12 ezer km nagyjából. A "hatástalanítás" azt jelenti "semmi". Azaz nincs sugárzás.
A pontozókhoz: Sajnálatos módon egyetlen jó válasz van. az #5. Tehát minden radioaktív anyagnak van felezési ideje. Meg tömege. Könnyedén kiszámítható, mennyit kell várni. Az más kérdés, hogy ez érdekes-e egy ember élete szempontjából.
A kérdezőhöz: Az "elv" hibás. Az élet ellentéte nem a halál, hanem az élettelen. A só ellentéte véletlenül se a cukor. A folyamat (sugárzás) ellentéte a nem sugárzás (lásd #5). Az árnyékolás nem azonos a nem sugárzással, pusztán annyi, hogy adott irányban az intenzitás csökkentve van.
Az a baj ezekkel a problémákkal, ha nem nagyon pontosan fogalmazzuk meg, egészen mást jelentenek. Amit a többség észre se vesz. De azért akad, aki igen - feltéve hogy odafigyel rá.
Talán, ha az űrbe kiküldenénk, akkor a Napnak a sugarai lehet, hogy semlegesítenék. (Persze figyelve arra, hogy kellőképpen messze legyen tőlünk és műholdaktól is stb.)
De ez nem olyan dolog, amit egyik évről – vagy akár évtizedről – a másikra meg fognak valósítani, pláne nem világviszonylatban.
Kétlem, hogy arra a gigantikus mennyiségű elhasznált radioaktív anyagra világviszonylatban rá fognak állni, hogy kivigyék az űrbe megsemmisíteni – feltéve, ha működne a módszer –, helyette szépen megoldják majd, hogy ne kelljen erre pénzt költeniük visszamenőleg – valamit úgyis kitalálnának azok, akiknek ez a hatalmukban van. Vagy kinek a pénzén menne ki? Ki finanszírozná? És hány óránként vagy inkább percenként kellene űrhajót indítani erre a célra? Musk még nem tökéletesítette a 100 tonnás teherbírású űrhajóját...és az is "csak" 100 tonnás lenne, semmire sem elég.
" Talán, ha az űrbe kiküldenénk, akkor a Napnak a sugarai lehet, hogy semlegesítenék."
Semmilyen hatassal sincsenek a nuklearisan sugarzo anyagok bomlasi idejere a napsugarak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!