Egy bomba hatástalanításakor miért nem jó, ha az összes drótot átvágom?
Sosem lehet tudni, hogyan viselkedik az adott bomba.
Az "összes" drótot nem tudod egyszerre átvágni, csak egyesével. Ha pedig kiesik egy jel, akármi is történhet - a bomba felépítésétől függ.
Különösen durva bomba lehet olyan is, hogy ha mindent átvágsz, akkor van a belsejében még egy kis alkatrész, ami pont erre robbantja fel.
Egy bombanak altalaban 3 resze van. A kioldoresz, a gyujtoresz (detonator) es a toltet.
A gyujtoresz (detonator) aktivalja (robbantja be) a toltetet, mig a a kioldoresz aktivalja a gyutoreszt.
Egyszeru bomba eseten (pl. plasztikbomba) letezik a toltet (a plasztik), ebbe belenyomjak a detonatort melynek a vegebol kilog a gyujtozsinor (kioldoresz). Azt meggyujtjak, leeg es bumm.
Komplikaltabb bomba eseten ez nem ilyen egyszeru. Altalaban egymasba agyazzak a 3 reszt - pont ugy mint a modern autok motorja eseten, amire ha ranezel nem latsz egyebet csak egy nagy muanyag tetot. Egy jol megcsinalt bombanal nem fogsz drotokat latni, ugyhogy nem is lessz mit elvagni. A hatastalanitas abbol all hogy vagy a kioldoreszt tavolitjak el a gyujtoresz es toltet egyuttestol, vagy a toltetet tavolitjak el a kiodoresz-gyujtoresz egyuttestol. A kioldoresz - gyujtoresz egyuttes onmagaban is veszelyes lehet, ambar ez ritkabban okoz halalos balesetet.
A kioldoresz szokott altalaban olyan komplikalt lenni (ketyego ora, stb.)
Modernebb bombknal kombinaljak a dolgokat. Egy gyujtoreszt tobb kioldoresz is aktivalhat, egy toltetet tobb gyujtoresz is berobbanthat, lancba kotik, stb. (a lehetosegek tarhaza vegtelen).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!